1. Pokój dzienny dwie strefy • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

25

04.2013

Pokój dzienny dwie strefy

Planowanie pokoju dziennego to dzieło na lata. Wybór stylu nie należy do prostych zadań szczególnie jeżeli chodzi o salon. Pamiętajmy, że z salonu korzysta cała rodzina: trzeba go zatem urządzić tak, aby wszyscy czuli się w nim komfortowo.

Zestaw stół i krzesła Z144. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z144. Źródło: Sam-Net

Salon wraz z jadalnią należą do pomieszczeń tak zwanych rodzinnych. Jeżeli w naszym domu nie ma miejsca na osobną jadalnię mamy dwa wybory albo z niej całkowicie zrezygnować albo podzielić salon na strefę przeznaczoną na jadalnię i strefę służącą do wypoczynku.

W chwili, gdy wybierzemy pierwszą opcję powinniśmy skupić się na funkcjonalności salonu, który w tym przypadku będzie nam służyć jako miejsce spotkań przy stole i jako miejsce, gdzie będziemy mogli wypocząć po wielu godzinach pracy. Powinniśmy wybrać meble funkcyjne, w szczególności jeżeli chodzi o stół, który w tym przypadku powinien być troszkę niższy niż stół przeznaczony do jadalni. Powinien mieć jednak funkcję rozłożenia w wypadku spotkań w gronie rodzinnym. Może okazać się to bardzo przydatne.

Zestaw stół i krzesła Z94.  Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z94. Źródło: Sam-Net

Jeżeli wybierzemy drugą opcję powinniśmy dysponować dużą powierzchnią. To umożliwi nam dokładne określenie konkretnych stref. W strefie jadalnej powinien znajdować się oczywiście stół z krzesłami, przy którym toczy się rozmowa, gdzie jada się wspólne posiłki. W strefie wypoczynkowej zazwyczaj znajduje się telewizor i to wokół niego skupiamy resztę mebli takich jak sofa, fotele i stolik do kawy. Pamiętajmy, że w tym przypadku meble z dwóch stref powinny mieć podobny charakter tak aby całość tworzyła wspólną harmonię.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »