1. Jak dobrze wybrać stół do salonu? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

29

04.2013

Jak dobrze wybrać stół do salonu?

Dziś zastanowimy się, jaki blat będzie odpowiedni do naszego domu. Jaki z poniższych blatów spełnia nasze wymagania? Pamiętajmy jednak: aby zapewnić sobie i rodzinie wygodę na każdą z osób powinno przypadać około 60 cm długości blatu. Najbardziej optymalny blat powinien mieć ponad 90 cm szerokości.

Zestaw stół i krzesła Z23. Źródło: Sam- Net

Zestaw stół i krzesła Z23. Źródło: Sam- Net

Ponadto wielkość stołu powinna być dopasowana do pomieszczenia. Zatem do małego salonu szukajmy mniejszych stołów tak, aby go zdobiły a nie przytłaczały. W dużych przestronnych salonach możemy sobie pozwolić na okazały stół, przy którym zmieści się cała rodzina na przykład przy świątecznym obiedzie.

Zanim dokonamy wyboru zwróćmy uwagę czy blat jest solidny i odporny na uszkodzenia. Oprócz tego powinien nam pasować do wystroju salonu, stać się jego ozdoba.

Blat kamienny- jest blatem najbardziej odpornym na uszkodzenia. Jedyny mankament takiego stołu to jego waga. Blat kamienny jest bardzo ciężki dlatego tez jego konstrukcja musi być na tyle masywna żeby utrzymać blat. Taki stół najlepiej prezentuje się w dużych przestronnych pomieszczeniach.

Blat z płytek ceramicznych – jest dość odporny, można na nim położyć na przykład gorące naczynia nie naruszając przy tym jego nawierzchni. Jego wadą jest fakt, że płytki są dość wrażliwe na uderzenia. Zatem powinniśmy obchodzić się z nim z wyczuciem. Stoły z blatem ceramicznych są używane najczęściej jako stoliki kawowe.

Blat laminowany – jest łatwy w utrzymaniu czystości i odporny na zaplamienia. Do tego jest trwały i odporny

Blat szklany – chyba każdy miał z nim do czynienia. Pomimo iż do takiego blatu jest używane szkło hartowane stół ten jest delikatny. Ponadto widać na nim niemal każde zabrudzenie, jest jednak łatwy do czyszczenia.

Zestaw stół i krzesła Z27. Źródło: Sam- Net

Zestaw stół i krzesła Z27. Źródło: Sam- Net

Blat drewniany - blat drewniany jest najbardziej popularnym jak i uniwersalnym blatem. Meble wykonane z drewna sprawiają, że wnętrze staje się przyjazne, a struktura jak i kolor wnętrza współgrają z estetykę mebla. Stół wykonany z drewna przy odpowiedniej pielęgnacji będzie się cieszyć nienagannym wyglądem przez lata. Z reguły blat stołu wykonuje się z płyty pilśniowej lub MDF. Następnie pokrywa się go twardą okleiną dębową. Blaty te są odporne na uszkodzenia mechaniczne a przy tym łatwe w utrzymaniu czystości.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »