1. Styl duński w mieszkaniu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

10

05.2013

Styl duński w mieszkaniu

Styl duński powstał za sprawa Kaarem Klint, twórcy Wydziału Meblarskiego kopenhaskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jako pierwszy postanowił połączyć walory estetyczne z funkcjonalnością mebli.

Dom w stylu duńskim. Źródło: regiodom.pl

Dom w stylu duńskim. Źródło: regiodom.pl

Styl duński pasuje zarówno do dużych jak i małych pomieszczeń. W stylu duńskim dominuje przeważnie biel jak i kolory jasne. W domach urządzonym na wzór stylu duńskiego często można dostrzec delikatny kontrast pomiedzy podłogą a ścianami. Najczęściej dostrzegamy podłogę z drewna o naturalnych barwach przy jasnych ścianach uzyskujemy niezwykły efekt. Żeby ożywić wnętrze możemy użyć kolorów takich jak żółć, zieleń, czerwień i róż. Mogą być również w kolorach brązu, granatu i czerni. Zależy to przede wszystkim od nas bo to my powinniśmy czuć się najlepiej w swoim domu.

W stylu duńskim oprócz bieli dominuje światło i to te naturalne: im więcej tym lepiej. Dzięki połączeniu jasnych barw z naturalnym światłem wnętrze wydaje się jeszcze bardziej przestronne. Jeżeli chodzi o meble to w stylu duńskim dominują meble z drewna, wikliny najważniejsze, żeby były funkcjonalne i przy tym wykonane z naturalnych materiałów. Dzięki wykorzystaniu materiałów ekologicznych wnętrze staje się przytulne.

Dom w stylu duńskim. Źródło:  projektowanie-wnetrz.wieszjak.pl

Dom w stylu duńskim. Źródło: projektowanie-wnetrz.wieszjak.pl

Pamiętajmy, że w stylu duńskim najważniejsza jest funkcjonalność. Im mniej tym lepiej. Duńskie domy cechują się minimalizmem: ich wyposażenie jest skupione na funkcjonalności. Dlatego aranżując dom w tym stylu skupmy się na rzeczach funkcjonalnych .

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »