1. Jak wybrać odpowiedni fotel do salonu? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

20

05.2013

Jak wybrać odpowiedni fotel do salonu?

Dla każdego z nas wygoda oznacza co innego. Niektórzy lubią niemal zapaść się w fotelu, inni preferują twarde stabilne fotele inni zaś zwracają uwagę na wygląd mebla. Niezależnie od tego czym się kierujemy fotel powinien gwarantować wygodę.

Fotel Conwy. Źródło: Sam-Net

Fotel Conwy. Źródło: Sam-Net

W polskich domach zazwyczaj spotyka się od czterech do dwóch foteli w salonie. Jest to optymalne rozwiązanie ze względu na ich rozmiar i fakt że zajmują więcej miejsca niż w przypadku puf czy krzeseł. Większa ich liczba może przytłoczyć całe pomieszczenie dlatego najpopularniejszym rozwiązaniem jest zestawienie fotela z sofą.

Oprócz wygody i oczywistych walorów estetycznych zwróćmy uwagę na kolejnym aspekt, który jest niezwykle ważny jeżeli mamy w domu alergika. Jest to oczywiście wykonanie fotela a raczej to z czego jest wykonany, czyli materiał. Jeżeli w domu mamy alergika to zwróćmy uwagę, by zakupiony fotel był wykonany z materiałów przyjaznych dla alergików.

Fotel Chamberlain + pufa. Źródło: Sam-Net

Fotel Chamberlain + pufa. Źródło: Sam-Net

Dobrze by było gdyby fotele pasowały do reszty mebli znajdujących się w salonie. Na polskim rynku nie brakuje ciekawych nowatorskich rozwiązań, dzięki którym możemy bez problemu dobrać odpowiedni fotel do naszego mieszkania. Nowoczesne fotele nie tylko gwarantują wygodę, ale również idealnie reprezentują się w salonie.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »