1. Styl włoski w salonie • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

26

05.2013

Styl włoski w salonie

Styl włoski inspirował i inspiruje nadal. Początki nurtu we wzornictwie zauważamy w latach pięćdziesiątych XX wieku i trwa do dziś. Meble włoskie tak samo jak i wnętrza podziwiane są za niebagatelny styl we wzornictwie, który tworzy ponadczasowy charakter.

Salon w stylu włoskim. Źródło:  polki.pl

Salon w stylu włoskim. Źródło: polki.pl

Styl włoski łączy w sobie zamiłowanie do własnej tradycji jak i podziw dla nowości. Inaczej mówiąc wnętrze w stylu włoskim to szczypta nowoczesności z elegancją. Włosi z pasją potrafią łączyć różnorodność wzorów dzięki czemu powstaje wnętrze pełne barw jak i harmonii.

Salon w stylu włoskim to przede wszystkim harmonia. Umiejętne połączenie kolorów oraz różnorodność faktur sprawiają, że wnętrze nabierze subtelnego włoskiego stylu. Zrezygnuj z nadmiaru bibelotów kieruj się zasadą im mniej tym lepiej. To sama tyczy się wszelakich ozdób, postaraj się zachować równowagę.

Salon w stylu włoskim. Źródło:  www.pinger.pl

Salon w stylu włoskim. Źródło: www.pinger.pl

Szukając mebli do salonu nie musisz od razu jechać do Włoch. Na polskim rynku jest dużo producentów którzy mają szeroki wybór mebli. Przebierając w ofertach zwróć uwagę na obicia tkanin. Meble włoskie powinny cechować się dobrej jakości tkaniną lub skórą, które uwodzą urodą i wygodą. Ponadto meble powinny być drewniane ponieważ drewno sprawia, że pomieszczenie staje się cieplejsze w odbiorze a o to nam właściwie chodzi. Nie zapomnij też o odpowiednim oświetleniu, które podkreśli wybrane elementy dekoracyjne w salonie.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »