1. Aranżacja lata 80-te • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

03

06.2013

Aranżacja lata 80-te

W latach 80-tych wraz z przełomem technologicznym projektanci postawili na produkcję masową . Dzięki czemu meble były dostępne w niższych cenach a przy czym gwarantowały przyzwoity wygląd. W tym samym czasie do produkcji mebli wykorzystywano sklejkę która jest używana do dnia dzisiejszego. Meble wykonane ze sklejki miały bardziej ergonomiczny kształt które były dopasowane do sylwetki człowieka.

Urządzając salon na wzór z lat 80-tych zwracajmy uwagę na kształt mebli. Meble z lat 80-tych miały ergonomiczne kształty tzn. były one opływowe, o zaokrąglonych krawędziach. Kształt oraz wykonanie miały zagwarantować wygodę. Fotele czy kanapy w tym czasie były niższe i wygodniejsze, stały się ergonomiczne dopasowane do sylwetki człowieka.

W latach 80-tych nie tylko liczyła się wygoda ale również funkcjonalność. Funkcjonalność miała zapewnić dobrze nam wszystkim znane meblościanki. Były one nad wyraz funkcjonalne. Nie wiem czy pamiętacie meblościanki, w których między schowkami mieściło się opuszczane łóżko i blat-biurko. Jedyną wadą meblościanek był ich rozmiar i wygląd, przytłaczały całe pomieszczenie. Dziś raczej nie stawiała bym jej w salonie ani w żadnym innym pomieszczeniu. Jeżeli mamy jednak troszkę wolnego miejsca na zagospodarowanie pomyślmy o meblach modułowych. Meble modułowe są funkcjonalne zajmują o wiele mniej miejsca niż ich poprzedniczka meblościanka.

Aranżacja salonu w stylu 80-tym. Źródło: www.urzadzone.pl

Aranżacja salonu w stylu 80-tym. Źródło: www.urzadzone.pl

Dziś urządzając salon na wzór z lat 80- tych możemy bez problemy wyposażyć w mieszkanie w przedmioty inspirowanych na lata osiemdziesiąte. Nie zależnie czy mają to być meble czy przedmioty takie jak lampa z kloszem znajdziesz bez problemu.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »