1. Styl eklektyczny w salonie • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

14

06.2013

Styl eklektyczny w salonie

Styl eklektyczny to łączenie tradycji z nowością, ale to nie wszystko. W stylu eklektycznym (eklektyzm) ważna jest również funkcjonalność. Stylizując salon na eklektyczny postaw na stare meble, minimalizm nie zapominając o nowoczesnych dodatkach.

 Styl eklektyczny w salonie. Źródło: www.e-aranzacje.pl

Styl eklektyczny w salonie. Źródło: www.e-aranzacje.pl

Aby uzyskać odpowiedni efekt spróbujmy wykorzystać meble stare dotknięte czasem. Oczywiście żeby takie meble stały się ozdobą salonu powinniśmy starannie je odnowić, a w późniejszym czasie odpowiednio wyeksponować. Pamiętajmy ze renowacja mebli często jest tańsza od kupna mebli nowych. Jeżeli jednak nie mamy takich mebli wybierzmy się do sklepu z antykami albo poszukajmy mebli wzorowanych na dawne epoki. Kupując meble czy konkretny mebel zwróćmy uwagę żeby nie był jednolity. W stylu eklektycznym nie sprawdzają się meble "nudne", w jednolitej tonacji.

Aranżując salon czy tez inne pomieszczenie kierujmy się zasadą: im mniej tym lepiej. Jeżeli po zakończeniu pracy okaże się ze pominęliśmy jakieś miejsce to w każdej chwili będziemy mogli je wypełnić.

Styl eklektyczny w salonie. Źródło : www.domoplus.pl

Styl eklektyczny w salonie. Źródło : www.domoplus.pl

Najczęściej do aranżacji w stylu eklektycznym łączy się styl współczesny dokładając elementy antyczne. Pamiętajmy, aby zachować równowagę jeżeli przesadzimy to salon stanie się bez wyrazu i trudno będzie odgadnąć w jakim stylu jest urządzony. Dlatego zdecydujmy się na jeden styl który będzie dominował. Jeżeli chcemy, aby nasz salon był bardziej elegancki użyjmy stonowanych kolorów.

Zanim jednak zdecydujemy się na ten konkretny styl powinniśmy zastanowić się, czy na pewno będziemy dobrze się czuć w takim połączaniu. Pamiętając że eklektyzm to mieszanka nowości z odrobina ubiegłych epok.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »