1. Stół okrągły jako symbol równości i braterstwa • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

08

07.2013

Stół okrągły jako symbol równości i braterstwa

Stół okrągły w jadalni to coś więcej niż tylko miejsce, gdzie możemy zjeść wspólny posiłek. Jadalnia to miejsce spotkań a nic tak nie sprzyja miłej atmosferze jak wspólny posiłek przy stole szczególnie, gdy jest to stół okrągły.

Zestaw stół i krzesła Z113. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z113. Źródło: Sam-Net

Stół okrągły jest symbolem równości i braterstwa, jest rozpoznawalny w całej Europie. Każdy z nas zna legendę o królu Arturze, gdzie najważniejsze rozmowy przeprowadzano właśnie przy okrągłym stole. Tak stół okrągły stał się najbardziej pożądanym meblem w naszych domach, z prostej przyczyny wszyscy przy nim są równi.

Stół okrągły przez niektórych z nas jest niedoceniany ze względu na to ze zazwyczaj zajmuje więcej miejsca niż stoły kwadratowe czy prostokątne. Jednak przy stole okrągłym zmieści się więcej biesiadników a to dlatego że stół ten nie ma kantów. Dzięki temu każdy z nas może przy stole czuć się swobodnie bo żadne z miejsc nie wyróżnia biesiadników.

Zestaw stół i krzesła Z133. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z133. Źródło: Sam-Net

Stół okrągły wywołuje pozytywne skojarzenia tak zwanego domowego ogniska. Kojarzy nam się z ciepłem, stabilnością itd. Dlatego może warto urządzić jadalnie w miłych ciepłych kolorach które będą idealnie współgrać ze stołem. Nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu, pamiętajmy że im więcej światła tym lepiej. Jeżeli wybierzemy ciemny drewniany stół to dla kontrastu wybierzmy jasne kolory na ścianę. Dzięki tym stół stanie się sam w sobie ozdoba naszej jadalni.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »