1. Jak wybrać odpowiedni stół? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

31

07.2013

Jak wybrać odpowiedni stół?

O tym, że stół jest symbolem więzi pomiędzy ludźmi pisaliśmy już wielokrotnie. Jak i o tym, że jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażeniu w domu. Wiele razy pisaliśmy o tym jak dobrać stół do pozostałych mebli i do ogólnej aranżacji panującej w domu. Zagadnienie na co zwrócić uwagę przy kupnie stołu jednak jest na tyle istotne, że warte jest powtórzenia i właśnie dziś zrobimy krótkie przypomnienie.

Zestaw stół i krzesła Z33. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z33. Źródło: Sam-Net

Wiec zaczynamy

1- Pierwszym elementem decydującym o dobrze dobranym stole jest wielkość pomieszczenia. Zatem zanim zaczniemy przeglądać oferty producentów na samym początku powinniśmy wymierzyć pomieszczenie w którym ma znaleźć się stół. Przestrzeń pomiędzy stołem a krzesłami powinna wynosić około 75cm. To powinno zagwarantować wygodę biesiadnikom.

2- Gdy już dokonamy pomiaru pomieszczenia zastanówmy się nad wielością stołu. Wielkość stołu dobieramy również do ilości osób znajdujących się w domu. Dlatego najlepszą opcją jest stół sześcio-osobowy. Dodatkowym atutem jest możliwość rozłożenia stołu - jest to niezwykle praktyczna cecha.

3- Stoły jak wiemy mają różne fasony jedną z najpopularniejszych stołów są stoły okrągłe, szczególnie jeżeli nasz pokój jest szeroki lub gdy w domu są dzieci. W przypadku wąskiego salonu wybierzmy stół prostokątny nie zajmie dużo miejsca a pokój nabierze charakteru. W przypadku kameralnych pomieszczeń doskonale sprawdzi się stół kwadratowy. Może za dużo osób się przy nim nie zmieści ale do podania kolacji wystarczy. Bez względu na jaki kształt się zdecydujemy pamiętajmy ze stół musi pasować do wnętrza jak i do nas.

Zestaw stół i krzesła Z16. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z16. Źródło: Sam-Net

Pamiętajmy że wybór stołu jest niezwykle ważny dlatego zanim podejmiesz wybór zastanów się dwa razy. Dokonując trafnego zakupu zapewniasz sobie jak i rodzinie niezbędny komfort i wygodę.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »