1. Krzesło to nie tylko cztery nogi i podparcie • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

02

08.2013

Krzesło to nie tylko cztery nogi i podparcie

Co jakiś czas chcąc nie chcąc musimy wymienić nasze meble. Z prostej przyczyny albo się nam już znudziły albo po prostu zniszczyły. Dlatego co jakiś czas znów musimy przejrzeć oferty sklepów meblarskich i dokonać właściwego wyboru.

Krzesło Prowansja. Źródło: Sam-Net

Krzesło Prowansja. Źródło: Sam-Net

Aby dokonać właściwego wyboru warto zwrócić uwagę na parę szczegółów.

W dzisiejszych czasach dużo czasu spędzamy siedząc czy to w biurze czy w domu. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego krzesła. Godziny spędzone w jednej pozycji mogą źle wpłynąć na nasze zdrowie. Możemy jednak temu zapobiec dobierając odpowiednie krzesło.

Wielu z nas dobiera meble kierując się estetyką czy obecnymi trendami a to jednak za mało. Odpowiednie krzesło powinno mieć kilka cech: przede wszystkim odpowiednią ergonomię (dopasowaną do wielogodzinnego siedzenia) nienaganny wygląd i modną linię.

Krzesło czy fotel ergonomiczny to taki który dopasowuje się do Twoich uwarunkowań fizycznych. Mówiąc prościej krzesło powinno oferować maksimum wygody przy minimum bólu kręgosłupa. Gdy kupujemy krzesło dobrze jest na nim usiąść i sprawdzić czy wysokość oparcia sięga łopatek. Zapewni to odprężenie Twoim mięśniom grzbietu. Również istotne jest siedzisko które powinno wynosić mniej więcej 40 cm². To powinno zapewnić nam wygodę jak i komfort.

Krzesło Rodos. Źródło: Sam-Net

Krzesło Rodos. Źródło: Sam-Net

Obicie krzesła również jest ważne a to jaki rodzaj wybierzemy zależy tylko od nas. Zwróćmy jedynie uwagę czy tapicerkę krzesła da łatwo się wyczyścić. Pamiętajmy, że meble powinny być dla nas i dla naszej wygody a materiał z którego łatwo usuwa się zabrudzenia jest właśnie takim meblem.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »