1. Zalety mebli drewnianych • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

06

08.2013

Zalety mebli drewnianych

Porównując meble wykonane ze sklejki plastiku czy innych materiałów meble z drewna wypadają najlepiej. Cechują się dużą trwałością pięknem jak i oczywiście klasą. Drewno jak wiadomo jest materiałem naturalnym dzięki czemu komponują się niemal w każdym wnętrzu.

Zestaw stół i krzesła Z124. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z124. Źródło: Sam-Net

Meble drewniane należą do mebli najtrwalszych, jakie można spotkać na rynku. Niewątpliwie meble wykonane z mocnego buku (jak nasze meble w saloniemeblowy.net.pl) nie odczuwają tak upływu czasu jak meble wykonane z sosny czy plastiku.

Kolejna zaletą mebli drewnianych jest fakt, iż meble te nie elektryzują się dzięki czemu kurz nie osiada tak jak np. na meblach plastikowych. Ponadto meble drewniane w zasadzie do siebie pasują ważne jest tylko aby zostać przy podobnej tonacji.

Meble wykonane z drewna są przyjazne dla alergików. Meble drewniane nie wywołują alergii ponieważ nie posiadają szkodliwych substancji, które mogły by wywołać reakcję alergiczna. Należało by zaznaczyć ze meble drewniane maja pozytywny wpływ na powietrze wewnątrz pomieszczenia z prostej przyczyny. Dzięki właściwościom higroskopijnym (absorbowanie i zwracanie wilgoci) zachowają dobry klimat powietrza

Zestaw stół i krzesła Z33.  Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z33. Źródło: Sam-Net

Produkcja mebli drewnianych jest ekologiczna pomimo, iż do tego trzeba wyciąć drzewa ( są to drzewa do tego wyznaczone) nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Kolejną zaletą mebli drewnianych jest ich wpływ na otoczenie. Niezależnie od kształtu i charakteru pomieszczenia meble drewniane uczynią je cieplejszym w odbiorze. Pewnie dlatego że kojarzą się z naturalnym pięknem.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »