1. Tak dużo o stole • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

19

09.2013

Tak dużo o stole

Stół jest jednym z najważniejszych mebli w naszym domu. Można by nawet powiedzieć, że najważniejszym. Przy nim siadamy nie tylko do posiłków, ale również gdy chcemy porozmawiać czy spędzić wspólnie czas. Tak też stół jest nieodzownym elementem w każdym domu.

Zestaw stół i krzesła Z61. Źródło:Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z61. Źródło:Sam-Net

Jak wybrać stół tak, żeby spełnił nasze oczekiwania? Czy ma być on prostokątny kwadratowy a może okrągły?

Wybór stołu powinien być uzależniony przede wszystkim od wielkości pomieszczenia w którym się znajdzie. Jeżeli dysponujemy dużą powierzchnią możemy sobie pozwolić na każdy rodzaj stołu. Jednak gdy mamy do dyspozycji niewielką powierzchnię musimy się zastanowić nad kształtem stołu.

W mniejszych pomieszczeniach wybierzmy stół okrągły jest on bardzo praktyczny bo zasiądzie przy nim więcej osób. Ponadto biesiadnicy mają nieograniczony kontakt ze sobą. Nikt nie jest wyróżniony każdy kto siądzie przy okrągłym stole może czuć się tak samo dobrze jak swój sąsiad

Gdy zdecydujemy się na stół prostokątny możemy postawić go przy ścianie. Dzięki temu oszczędzimy troszkę miejsca. Stół prostokątny można wykorzystać również do prac biurowych a nawet do obrabiania lekcji.

Zestaw stół i krzesła Z45. Źródło:Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z45. Źródło:Sam-Net

Zaletą stołu kwadratowego jest możliwość prostego dobrania do niego obrusu. Na stole kwadratowym w prosty sposób zmieścimy dekoracje i zastawę. Dlatego najczęściej spotykamy się ze stołami kwadratowymi w restauracjach czy kawiarniach.

Gdy zdecydujemy się na kształt stołu zastanówmy się jakiej powinien być wielkości. Tu oprócz powierzchni weźmy pod uwagę liczbę domowników. Dobrym gdyby nie powiedzieć najlepszym rozwiązaniem jest stół z możliwością rozłożenia. Na co dzień będzie nam służył w złożonej formie, a na większe okazje można go rozłożyć. Kupują stół weźmy pod uwagę jego rozmiar po rozłożeniu czyli długość blatu.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »