1. Meble lakierowane • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

30

09.2013

Meble lakierowane

Meble drewniane są cenione przez wielu z nas przede wszystkim za trwałość. Jednak również meble drewniane muszą przejść kilka zabiegów żeby zwiększyć swoją wytrzymałość. Meble drewniane są wystawione na szkodliwe czynniki zewnętrzne zwiększające ryzyko uszkodzenia ich. Dlatego zanim trafią do naszych domów są odpowiednio wzmacniane.

Zestaw stół i krzesła Z65. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z65. Źródło: Sam-Net

Meble zanim staną się ozdobą naszego domu muszą zostać poddane zabiegom, które mają na celu zwiększyć ich żywotność. Oprócz impregnacji drewna które ma za zadanie ochronić meble przed destrukcyjnym działaniem grzybów meble należy zabezpieczyć też od zewnątrz.

Znanym i stosowanym sposobem ochrony mebli jest stosowanie lakierów. Lakier ma za zadanie ochronić meble przed szkodliwym działaniem wilgoci. Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów zabezpieczenia mebli przez wodą. Musimy jednak pamiętać, ze nawet najgrubsza warstwa lakieru nie jest w stanie ochronić drewna przy dużym stężeniu wilgoci. Dlatego meble drewniane nie są zalecane do pomieszczeń gdzie jest duża wilgoć . Aby przedłużyć żywotność mebli również my sami musimy o nie zadbać.

Zestaw stół i krzesła Z41.Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z41.Źródło: Sam-Net

Pielęgnacja mebli zaczyna się od ich czyszczenia.

Parę razy w tygodniu przetrzyjmy meble suchą ścierką usuwając z nich kurz. Jeżeli na powierzchni mebli powstaną plamy od kawy, herbaty czy wina powinniśmy jak najszybciej je usunąć. Jeżeli tego nie zrobimy w miarę szybko mogą powstać plamy które naprawdę ciężko będzie usunąć. Pamiętajmy ze żywotność mebli zależy również od nas. Dlatego co jakiś czas poświęćmy im trochę naszego czasu.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »