1. Odpowiedni stół do jadalni • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

08

10.2013

Odpowiedni stół do jadalni

Zastanówmy się jakie cechy powinien posiadać idealny stół: nie może być za duży ani za mały, czyli idealnie dopasowany do pomieszczenia, w którym będzie stał. Bezwzględnie powinien być trwały i funkcjonalny, a przy tym nie za drogi.

Zestaw Z125. Źródło: Sam-Net

Zestaw Z125. Źródło: Sam-Net

Stół również powinien być elementem dekoracyjnym wnętrza, w którym się znajdzie. Wynika z tego, że ważny jest również kształt stołu. Często jesteśmy ograniczeni przez przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji, dlatego musimy dobrze się zastanowić nad kształtem stołu. Najczęściej spotykanym kształtem stołu w polskich domach są stoły prostokątne. Uważane są za najbardziej komfortowe pomimo tego że są z reguły dość duże.

Każdy stół powinien służyć nam dobrze na co dzień i od święta. Dlatego tak powszechne stały się stoły rozkładane. Dzięki dodatkowym blatom możemy w parę chwil zwiększyć nasz stół o parę centymetrów. Gdy zdecydujemy się właśnie na stół rozkładany dowiedzmy się możliwie jak najwięcej o mechanizmie który służy do rozłożenia stołu: umożliwi nam to uniknąć problemów z jego rozłożeniem.

Zestaw Z75.  Źródło: Sam-Net

Zestaw Z75. Źródło: Sam-Net

Nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego stół został wykonany. Wnętrzarskie mody szybko się zmieniają, dlatego wielu z nas sięga do klasyki. Pamiętajmy ze drewno nigdy nie wychodzi z mody i jest łatwym materiałem do renowacji czy recyklingu.

Zestaw Z76. Źródło: Sam-Net

Zestaw Z76. Źródło: Sam-Net

Jednak co nam po samym stole? Jak wiadomo sam stół nie wystarczy potrzebujemy też krzeseł. Wielu producentów, tak jak i my - Salon Meblowy posiadają gotowe zestawy. Są to oczywiście sugestie, które mogą Państwu ułatwić zakup stołu wraz z krzesłami. Dzięki gotowym zestawom unikniemy ewentualnemu niedopasowaniu mebli pod względem wzornictwa i tego samego koloru wybarwienia drewna.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »