1. Cegła w mieszkaniu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

30

10.2013

Cegła w mieszkaniu

Cegła od jakiegoś czasu stała się popularna w aranżacji wnętrza. Przeważnie używamy czerwonych cegieł, choć nie jest to reguła. Kolor cegły dopasowujemy do wnętrza, może być szary albo bielony. To, jaki kolor wybierzemy zależy od nas. Dekoracja za pomocą cegły jest uniwersalna pasuje zarówno do wnętrz rustykalnych jak i tych bardziej nowoczesnych.

Aranżacja ścian za pomocą cegły. Źródło: www.urzadzamy.pl

Aranżacja ścian za pomocą cegły. Źródło: www.urzadzamy.pl

Kolor cegły uzupełnia wnętrze: biała czy bielona cegła idealnie sprawdzi się w klasycznym wnętrzu. Brązowa czy wręcz rudawa dopełni aranżacje we wnętrzu minimalistycznym. Tradycyjna cegła komponuje się idealnie w jasnych przestronnych pomieszczeniach.

Jeżeli właśnie planujesz remont i wybrałeś cegłę jako element dekoracyjny dowiedz się w jaki sposób możesz jej użyć.

Jeżeli mieszkasz w starej kamienicy możesz w dość tani sposób uzyskać pożądany rezultat. Wystarczy że usuniesz tynk dzięki czemu odsłonisz cegłę. Oczywiście jest to pracochłonne i wymaga nakładu naszej pracy, ale dzięki temu oszczędzimy parę złotych. Cegłę należy oczyścić: tu możesz użyć ostrej szczotki lub jeżeli masz taką możliwość wypiaskują ja. Należy ja wyszlifować i oczyścić na końcu zaimpregnować. Na koniec pozostaje nam podziwiać własną prace :)

Aranżacja ścian za pomocą cegły. Źródło:czteryscianyblog.wordpress.com

Aranżacja ścian za pomocą cegły. Źródło:czteryscianyblog.wordpress.com

Gdy mieszkasz w nowym budownictwie musisz się liczyć z większymi kosztami. Możesz wykorzystać cegły cementowe, ceramiczne, w tym klinkierowe i licowe. Jednak oprócz tego, że są one dość kosztowne są i przeważnie ciężkie. Dlatego przeważnie robi się to na małych powierzchniach. Fajne wydaje się wykorzystanie cegły ciętej o grubości mnie więcej 13 mm. Jest to materiał dość trwały, oprócz tego dość dobrze izoluje i wycisza mieszkanie.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu
Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Ozdabianie mebli metoda decoupage
Zastanawiasz się jak niewielkim kosztem odnowić stare meble? Zaproponuje dziś dość prostą metodę jaką jest decoupage (dekupaż). czytaj więcej »
Poduszki na krzesła z twardym siedziskiem
Poduszka na rzep która Państwu oferujemy idealnie nadaje się na każde krzesło z twardym siedziskiem. czytaj więcej »
Zmień coś przed jesienią
Zanim dopadnie nas chandra jesienno- zimowa pomyślmy o małych zmianach w naszych domach. czytaj więcej »