1. Dekoracja stołu wigilijnego • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

02

12.2013

Dekoracja stołu wigilijnego

Stół w czasie świąt staje się centralnym miejscem w domu, to przy nim siedzimy delektując się świątecznymi potrawami. Zanim przysiądziemy do uczty, powinniśmy zadbać o to, aby stół stał dobrze współgrał z potrawami, które się na nim znajdą.

Stół świąteczny. Źródło: www.poranny.pl

Stół świąteczny. Źródło: www.poranny.pl

Stół jako wizytówka

Stół może być naszą wizytówką nie tylko w czasie świąt jednak w tym magicznym okresie uwaga domowników i gości szczególnie na nim się skupia. Na tradycyjnym stole nie może zabraknąć: dwunastu potraw, dodatkowego talerza i sianka pod obrusem. Zazwyczaj na stole wigilijnym dominuje kolor czerwony, biały lub zielony, ale sami wiemy, że nie musimy na tym poprzestawać i możemy pobawić się kolorami, co wzbogaci nasz stół. Może uda nam się stworzyć stół tak wyjątkowy, jak wyjątkowy jest ten wieczór dla każdego z nas.

Gdy już zdecydujemy się na kolor obrusa, dobrze by było gdyby jego rozmiary były takie, by wystawał, "zwisał" z każdej strony stołu, powiedzmy tak z 20 cm. Dodatkowym elementem aranżacyjnym stołu są świeczki. Światło, które pada od świeczek jest niepowtarzalne, wprowadza wyjątkowy klimat jak i uplastycznia wygląd stołu.

Stół świąteczny. Źródło:kobieta.dziennik.pl

Stół świąteczny. Źródło:kobieta.dziennik.pl

Dobrze, gdyby nie zabrakło serwetek na stole, bo są one kolejnym elementem aranżacyjnym. Serwetki mogą być jednokolorowe bądź barwne to wszystko zależy od naszej koncepcji. Generalnie możemy wykorzystać wszystko co tylko związane jest ze świętami Bożego Narodzenia, czyli bombki, suszone owoce, stroiki czy koraliki. Zaszalejmy i zróbmy to dobrze tak żeby stół stał się wizytówką naszych potraw....

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »