1. Idealny pokój • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

03

01.2014

Idealny pokój

Pokój, który jest dobrze urządzony, musi posiadać meble o różnych kształtach tzn. musi w nim być coś dużego ,wysokiego, małego. Jeżeli w pokoju będą same meble w tym samym rozmiarze pokój byłby mało zróżnicowany - innymi słowami po prostu nudny.

Sypialnia. Źródło: muratordom.pl

Sypialnia. Źródło: muratordom.pl

Jeżeli chcemy, aby w naszym pokoju była intensywność i dynamika zaaranżuj pokój razem z nami.

Idealny pokój to idealne proporcje. Od zastosowania pokoju uzależniamy jego wyposażenie jak i wystrój. Jak na przykład w sypialni najważniejszym meblem jest łóżko tak w jadalni będzie to stół.

Sypialnia: Źródło: www.budnet.pl

Sypialnia: Źródło: www.budnet.pl

W sypialni jak już napisałam wyżej łóżko jest najważniejszym meblem to właśnie do niego będziemy dopasowywać resztę mebli. Jednak wielkość łóżka musimy dopasować do pomieszczenia. Zabawnie by wyglądało gdyby w małym pokoju było wielkie łóżko i na odwrót. Gdy już znajdziemy to odpowiednie dopasujmy resztę mebli do niego. Zastanówmy się jakie meble są potrzebne w sypialni oprócz łóżka? Na pewno stolik nocny, na którym postawimy nocną lampkę. Niezbędnym meblem w sypialni jest często szafa w której trzymamy ubrania. I tu właśnie szafa będzie największym meblem. Dzięki temu pokój nabiera dynamiki ale uważajmy żeby nie przesadzić nawet zróżnicowanie ma swoje granice.

W przypadku niskich pomieszczań jedną z metodą żeby powiększyć je optycznie jest zawieszenie firanek blisko sufitu. To stworzy fajną iluzję i odpowiednie proporcje.

Sypialnia: Źródło: www.budnet.pl

Sypialnia: Źródło: www.budnet.pl

Kolejną zasada w małych niskich pomieszczeniach jest zróżnicowanie kształtów. Mam na myśli meble. Uważajmy ze wzorami gdy będzie ich za dużo pokój będzie wydawał się ciężki będzie nimi przytłoczony a to nie o to nam chodzi. Jeżeli chcemy zdobić ściany nie wypełnijmy ich całych zostawmy wolną przestrzeń. Ozdóbmy jedną lub dwie ścianki to pozwoli zachować harmonię, na której nam zależy.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Feng shui czyli ład i porządek
Dziś zaczerpnęłam inspiracji ze Wschodu i postanowiłam napisać o sypialni. Skojarzyło mi się, że sypialnia to szczególne miejsce, wiec dlaczego by nie urządzić jej zgodnie z zasadą feng shui? czytaj więcej »
Pastelowe dodatki do sypialni
Delikatne pastele, jasne zielenie itd. to idealne a do tego modne kolory w aranżacji wnętrz. czytaj więcej »
Jak kolor do sypialni?
Wybierając kolor do sypialni powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Kolor powinien podkreślać nasz indywidualizm, temperament oraz upodobania. czytaj więcej »
Kominek w sypialni
Jeżeli dysponujemy dużą powierzchnią możemy sobie pozwolić na kominek w sypialni. Większość z nas lubi patrzeć na ogień, ogrzewając się jego ciepłem. Dlaczego by nie umieścić kominka w sypialni? czytaj więcej »