1. Bezpieczny dom dla małego dziecka • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

17

01.2014

Bezpieczny dom dla małego dziecka

Dziecko w pierwszych latach zdobywa doświadczenie uczy się, poznaje świat. My jako rodzice powinniśmy zrobić wszystko żeby ułatwić maluszkowi to zadanie. Dlatego należy zwrócić uwagę na dom, postarajmy się dopasować dom do potrzeb dziecka.

Bezpieczny dom dla małego dziecka. Źródło: budujeurzadzam.pl

Bezpieczny dom dla małego dziecka. Źródło: budujeurzadzam.pl

Bezpieczny dom to podstawa w pierwszych latach dziecka

Dla małego dziecka dom jest całym światem dlatego tak ważny jest rozsądny wybór wyposażenia domu i oczywiście zabezpieczeń. Dziecko w domu powinno poruszać się po całej jego powierzchni. Wyeliminowanie konieczności pilnowania maluszka krok w krok musimy być pewni, że dziecku nie stanie się krzywda gdy na chwile spuścimy go z oczu.

Bezpieczny dom dla małego dziecka. Źródło: kobietamag.pl -

Bezpieczny dom dla małego dziecka. Źródło: kobietamag.pl -

Jest to nasz obowiązek, aby zminimalizować ryzyko ewentualnego wypadku

Jeżeli jesteśmy na etapie planowania rodziny to już teraz czas pomyśleć o wspólnej przestrzeni. Zorganizujmy ją tak, aby było przede wszystkim bezpiecznie, ale i harmonijnie tak, aby każdy czuł się w domu dobrze, spokojnie. Pamiętajmy ze im maluszek starszy tym potrzebuje więcej przestrzeni, dlatego zrezygnujmy z nadmiaru przedmiotów którymi maluszek mógłby zrobić sobie krzywe. Stosujmy blokady na szafki szczególnie w kuchni. Pamiętajmy, że dla maluszka każda nowa rzecz jest ciekawa, interesująca: tak na przykład stół staje się domkiem a krzesło samolotem. Wszystkie te rzeczy wpływają na rozwój dziecka rozwija jego wyobraźnie tworzy wyobrażenia dlatego tak ważne jest obyśmy zapewnili mu warunki do prawidłowego rozwoju.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »