1. Drewniany stół • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

28

01.2014

Drewniany stół

Nie wiem jak Wy ale ja sobie nie mogę wyobrazić domu bez stołu. Dom bez szafy czy półek mogę zawsze znajdzie się coś co nam zastąpi półkę czy szafę ale nic nie jest wstanie zastąpić nam stołu. Stół to cztery nóżki z blatem i właśnie ten blat jest nam niezbędny, chociażby żeby postawić na nim kawę bądź herbatę.

Stół S13. Źródło: Sam-Net

Stół S13. Źródło: Sam-Net

W niektórych domach jest kilka stołów: kuchenny stół, który zastępuje blat, stół w salonie - ten przeważnie jest stołem reprezentacyjnym, stół w jadalni - o ile mamy to szczęście i posiadamy jadalnię i małe stoliki kawowe, które ułatwiają nam życie. Nieważne ile mamy stolików- stołów ważne żeby były wytrzymałe.

Dobry stół to wytrzymały stół

Niezależnie od tego jak wykorzystamy stół, powinien być on wytrzymały na tyle, żeby służył nam przez parę lat, nie tracąc przy tym na atrakcyjności.

Stół S6 biały. Źródło: Sam-Net

Stół S6 biały. Źródło: Sam-Net

W polskich domach najczęściej spotykanymi stołami są stoły drewniane. Są bardzo popularne, a to dlatego ze mają najwięcej zalet. Po pierwsze są po prostu eleganckie, naturalne, pasują niemal do każdego wnętrza. Po drugie są wytrzymałe i łatwo je odnawiać. A po trzecie nawet po wielu latach drewno dobrze wygląda, bardzo ładnie się starzeje, nabiera szlachetności, dlatego dobrze kupiony stół może być wielopokoleniowy.

Stół S10. Źródło: Sam-Net

Stół S10. Źródło: Sam-Net

Kształt i kolor jakie ma to znaczenie?

Kolor czy kształt musimy dopasować do siebie i do warunków mieszkaniowych jak i do naszych potrzeb. Jeżeli stół będzie służył nam do wspólnych posiłków dobrze by było gdyby był duży bądź z funkcją rozkładania. Kształt tak jak napisałam wcześniej musimy dopasować do pomieszczenia, w którym będzie królował a kolor to już bardzo indywidualna sprawa :-)

Ogólne zasady:

Stół Biesiadny S11. Źródło: Sam-Net

Stół Biesiadny S11. Źródło: Sam-Net

Standardowa wysokość stołów jadalnianych to 74-76 cm. Wysokość ta jest dopasowana tak aby zapewnić wygodę osobą dorosłym. Wielkość blatu powinniśmy dopasować do ilości domowników dokładając przynajmniej dwa dodatkowe miejsca. Stół powinien być dopasowany rozmiarem do pomieszczenia, dodatkowo musi liczyć dla jednej osoby prostokąt długości 60 cm i szerokości 40 cm. szerokość stołu też ma znaczenie, żeby stół był praktyczny powinniśmy wybrać stół 100 cm szeroki. Tak szeroki stół sprawdzi się doskonale przy uroczystościach.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »