1. Kuchnia w stylu rustykalnym • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

08

05.2012

Kuchnia w stylu rustykalnym

Od XIX wieku na dworkach a w późniejszym czasie na wsiach bardzo popularne stały się meble tzw „rustykalne”. Najczęściej wykonywano je z drewna dębowego, czereśni, olchy albo buku. Nie trzeba wiele, by we współczesnych wnętrzach wyczarować klimat wiejskich chat i dworków szlacheckich.

Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło:  www.meblekuchenne.org.pl

Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło: www.meblekuchenne.org.pl

W kuchni urządzonej w stylu rustykalnym obowiązkowe są meble z drewna, najlepiej litego. W centralnym punkcie kuchni powinien znajdować się stół z kompletem krzeseł. Nie zapominajmy o wpuszczeniu do pomieszczenia kuchennego, jak największej ilości słońca. Ceramiczne dzbanuszki i kolorowe talerze drobiazgi tworzą wyjątkowe wnętrze.

Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło: www.e-mieszkanie.pl

Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło: www.e-mieszkanie.pl

Najbardziej charakterystyczne są murki, w które wstawione są szafki, albo same drzwiczki. Murki te najczęściej wykonane są z klocków z płyty wiórowej i obkładane płytami ceramicznymi. Charakterystycznym elementem w meblach rustykalnych są szafki ozdobne z ażurowymi plecionymi frontami jak i witrażowe przeszklenia. Istotą takiej kuchni jest nadanie jej jak najbardziej wiejskiego charakteru.

W kuchni w stylu rustykalnym nie może zabraknąć odpowiednich dodatków. Ceramiczne dzbanki, wiklinowe kosze, suszone zioła i kwiaty. Rzemiosło i wzornictwo ludowe nadadzą wnętrzu przytulny charakter, a pamiątki rodzinne przywołają miłe wspomnienia .

Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło: www.domowladni.pl

Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło: www.domowladni.pl

Jak w każdej kuchni, tak i w kuchni w stylu rustykalnym nie może zabraknąć stołu, przy którym zasiądziemy. Najlepszą propozycją są stoły wykonane z dębu bielonego. Ich kolor jak i wykonanie ułatwi nam utrzymanie odpowiedniego klimatu w kuchni.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie
Kuchnia to często serce domu, jak mawiają ci, którzy lubią spędzać czas w kuchni. Niezależnie czy w tym czasie gotują czy delektują się kawa z sąsiadką. czytaj więcej »
Podłoga w kuchni czy to klucz do sukcesu?
Wielokrotnie pisałam o wystroju kuchni, zastanawiałam się co czyni ją klimatyczna? Czasem są to meble, kolor ścian lub bibeloty lub firanki. Czy kiedykolwiek zwracacie uwagę na podłogę? czytaj więcej »
Biała kuchnia
Większość z nas wielokrotnie staje przed dylematem na jaki kolor pomalować kuchnie? czytaj więcej »
Idealny zlewozmywak
W aranżacji wnętrz każdy szczegół jest ważny. Dlatego dziś postanowiłam napisać o może z pozoru banalnej rzeczy ale niezbędnej w każdej kuchni. Mowa oczywiście o zlewozmywaku czytaj więcej »