1. Krótko o krześle • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

10

05.2012

Krótko o krześle

Krzesła służą ludziom już od wieków. Pierwotnie, ludzie wykorzystywali do siedzenia uformowane przez naturę twory. Były to pień drzewa bądź głaz, na których można było usiąść.

Za pomocą prymitywnych narzędzi człowiek pierwotny powoli przystosowywać je do swoich potrzeb. Pierwowzór powstał w neolicie. Jego struktura pozostawiała wiele do życzenia, ale na pewno służył on do siedzenia.

Wygląd krzeseł zmieniał się wielokrotnie w zależności od danej epoki. Jednakże w starożytnej Grecji jak i Rzymie robiono krzesła z siedziskiem usytuowanym na poziomie kolan. Ich funkcjonalność stała się wzorem stylistycznym dla współczesnej Europy. Prostota, przejrzystość i funkcjonalność to główne cechy wykorzystywane w ówczesnym meblarstwie.

Krzesło K8. Źródło: Sam-Net

Krzesło K8. Źródło: Sam-Net

Obecnie, krzesło nie służy już tylko do siedzenia, ma być również ozdobą domu. Coraz częściej można kupić meble, które są swoistymi dziełami sztuki w swojej dziedzinie. Prosta forma, elegancja i wyrazistość są zawsze najtrudniejsze do uzyskania.

Obecnie zakup krzesła jest prostą sprawą. Ich posiadanie nie jest już oznaką przynależności do sfery arystokratycznej, a zwykłym zakupem poprawiającym funkcjonalność wystroju naszych domów.Przed zakupem, warto jednak się zastanowić, jakiego krzesła potrzebujemy, by stał się ozdobą naszego domu, by pasował do naszych potrzeb.

Krzesła to jedne z najstarszych mebli znanych ludzkości. Siadywali na nich faraonowie, królowie jak i poeci. W naszej ofercie znajdziesz krzesła drewniane i tapicerowane.Ich podstawowe funkcje pozostają od zawsze takie same: umożliwić odpoczynek i cieszyć oko nienaganną stylistyką. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą krzeseł.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Rodzaje drewna , czyli z czego i co możemy wykonać
Drewno jako jedyny materiał jest w pełni odtwarzalny co czyni go jednym z najlepszych materiałów budulcowych czytaj więcej »
Krzesło Alex-  to wytrzymałość oraz wygoda
Krzesła częściowo tapicerowane czyli twarde oparcie i miękkie siedzisko kierowane są w szczególności do sektorów publicznych. Oczywiście to nie wyklucza użytkowania ich w domu. czytaj więcej »
Buk- najbardziej modne drewno  ostatnich lat
Buk należy do rodziny z klasy dwuliściennych, w tej samej linii ważność jest oczywiście dąb i kasztan. Buk wraz z dębem jest najczęściej występującym drzewem liściastym, występującym w obszarze Europy Środkowej. Drzewo bukowe w idealnych warunkach osiąga wysokość 35 m i do 1,5 m pierśnicy. czytaj więcej »
Stoły rozkładane i nierozkładane - wady i zalety
Przyjemnie zasiąść do wspólnej kolacji przy eleganckim stole. Cudowne są chwile spędzone przy nim we dwoje, czy w większym gronie. Kupując go bierze się pod uwagę nie tylko jego wygląd ale również funkcjonalność. Przy stole zasiadają zwykle mieszkańcy, ale przy wzniosłych okazjach jest więcej osób. Więc jaki stół wybrać? Mniejszy ale rozkładany czy większy w całości? Porównajmy. czytaj więcej »