1. Jakie meble do salonu? Wybieramy zestaw wypoczynkowy. • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

23

02.2011

Jakie meble do salonu? Wybieramy zestaw wypoczynkowy.

Odpowiednie meble do odpowiedniego pomieszczenia

Każde pomieszczenie w domu spełnia inną rolę. Odrębne przeznaczenie każdego z pomieszczeń, określa jego styl oraz funkcjonalność. Na przykład kuchnia kojarzona jest z przechowywaniem produktów spożywczych oraz przygotowywaniem i często spożywaniem w niej posiłków. Stąd meble kuchenne powinny być podporządkowane funkcjonalności pomieszczenia, w którym się znajdują. Podobnie rzecz się ma z salonem. Meble do salonu powinny być dopasowane do roli pomieszczenia, w którym je umieszczamy.

Meble wypoczynkowe. Źródło: www.wnętrza.webzine.pl

Meble wypoczynkowe. Źródło: www.wnętrza.webzine.pl

Rola mebli wypoczynkowych

Meble wypoczynkowe służą do wypoczynku. To na nich spoczywamy po ciężkim dniu pracy. To one mają za zadanie dostarczyć nam spokoju, by pozbyć się nadmiaru stresu, który jest znakiem naszych czasów. Statystycznie salon jest miejscem w którym przebywamy najwięcej. To w nim wypoczywamy i spędzamy wolny czas w gronie przyjaciół i rodziny. Meble takie jak np. fotele do salonu powinny nas relaksować, dlatego powinny być wyjątkowe oraz idealnie spełniać swoją rolę.

Funkcjonalny i wygodny pokój. Źródło: cztery kąty

Funkcjonalny i wygodny pokój. Źródło: cztery kąty

Wygląd. Ostatnią ważną cechą mebli wypoczynkowych jest ich wygląd. Salon odgrywa dużą rolę reprezentacyjną dla naszego domu. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wykonanie mebli niezależnie czy są to meble wypoczynkowe do salonu czy stół. To w nim gościmy rodzinę czy znajomych, dlatego zadbajmy, by nasz salon ich zachwycił. Meble powinny współgrać z pozostałymi elementami ozdobnymi salonu, jak kolor ścian, podłoga i inne. Zwróćmy uwagę na odpowiedni kształt, kolorystykę oraz materiał z jakiego wykonane będą nasze meble wypoczynkowe. Salon powinien być harmonijny, powinien koić i wprowadzać doby nastrój. Tak, by zarówno domownicy, jak i goście czuli się w nim swobodnie i komfortowo.

Meble wypoczynkowe. Źródło: HappyHOME

Meble wypoczynkowe. Źródło: HappyHOME

Wybór odpowiedniego zestawu

Nowoczesne zestawy wypoczynkowe to połączenie foteli lub puf z sofą. Wygodne, obszerne fotele są bardzo ważne dla naszego komfortu, jak i komfortu naszego gościa. Obszerne sofy zapewnią w razie potrzeby miejsce dla gościa, które zostaje u nas na noc.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »