1. Idealny pokój dla nastolatków • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

21

05.2012

Idealny pokój dla nastolatków

Dojrzewanie to trudny czas dla naszych dzieci jak również dla nas. Młody człowiek wkraczający w wiek nastoletni szuka dla siebie miejsca w świecie. Azylem dla nich może stać się ich własny pokój. Stworzenie wygodnego i przyjemnego pokoju wpłynie na dziecko pozytywnie. Warto by wnętrze odzwierciedlało charakter i upodobania młodego człowieka. Pokój powinien stać się przestrzenią gdzie dorastające dzieci mogą urządzić je po swojemu według swoich potrzeb. Zaczynając od pościeli kończąc na meblach.

Na rynku dostępne jest szerokie wzornictwo jak i oryginalne kształty mebli. Często urządzamy pokój w stylu nowoczesnym. Ale nie zapominajmy aby meble były funkcjonalne i przystosowane dla młodzieży, np biurko i krzesło przy którym dziecko spędza wiele czasu. W doborze łóżka czy to sypialnego czy zwykłego tapczanu zwróćmy uwagę na materac. Dobry materac nie powinien być zbyt miękki ani zbyt twardy. Powinien za to przystosowywać się do kształtów ciała i być pomocny w razie jakichkolwiek dolegliwości ze strony kręgosłupa. W pokoju młodzieżowym zadbajmy o kolorystykę ścian i na różnorodność dodatków, które odzwierciedlają upodobania czy hobby dzieci. Pozwólmy aby to nasze dzieci były projektantami swojego własnego pokoju.

Wystrój pokoju dla nastolatków. Źródło: muratordom.pl

Wystrój pokoju dla nastolatków. Źródło: muratordom.pl

Ważnym elementem w pokoju dziecka jest również krzesło. Pamiętajmy, że źle dobrane krzesło może przyczynić się do wielu dolegliwości związanych z kręgosłupem. Dlatego należy się upewnić czy krzesło jest dopasowane do wieku dziecka.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »