1. Psychologia kolorów • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

22

05.2012

Psychologia kolorów

Naukowcy ponownie wzięli się do pracy. Tym razem, aby zbadać jak kolory oddziałują na człowieka. Jak się okazuje kolory maja duży wpływ na nasze samopoczucie... Poniżej krótka lista, jak łączyć kolory aby uzyskać harmonię kolorystyczną w naszym domu.

Już Egipcjanie czerpali korzyści z kolorów poprzez koloroterapię.

Już Egipcjanie czerpali korzyści z kolorów poprzez koloroterapię.

Kolory ciepłe takie jak żółty, pomarańczowy, jak i odcienie czerwieni wpływają na nas pozytywnie, przy czym czerwony polecany jest dla niejadków, idealny do jadalni. Czerwony jest barwą, która wzmaga aktywność fizyczną wiec unikać powinny go osoby nerwowe i nadpobudliwe. Kolory chłodne, takie jak błękit i zielony to kolory uspakajające i ułatwiające zasypianie - idealne do sypialni. Niebieski stymuluje nas do pracy i pomaga w koncentracji, kolor ten jest idealny do biura. Zielony i fioletowy poprawia naszą samoocenę, pobudza wyobraźnię i kreatywność.

Przy doborze koloru pamiętajmy o ich odcieniach. Kolory mogą być chłodne, jak i ciepłe w zależności od tego, jaki kolor dominuje w ich składzie. Najważniejszy zatem jest dominujący odcień danego koloru, który trzeba dobierać rozważnie.

Zieleń, błękit, to kolory natury, które wpływają na nas kojąco.

Zieleń, błękit, to kolory natury, które wpływają na nas kojąco.

Pogoń za modą nie zawsze musi wyjść nam na dobre. Dobierajmy kolory tak, aby wywoływały w nas pozytywne emocje. Kolory powinny cieszyć, wspierać do działania a przede wszystkim powinniśmy dobrze się z nimi czuć.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »