1. Nietypowe wnętrze herbaciarni w Shanghai’u • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

30

05.2012

Nietypowe wnętrze herbaciarni w Shanghai’u

Po ciężkim dniu pracy, dobrze jest się zrelaksować, chociażby w herbaciarni. Rytuał przygotowywania, parzenia i spożywania herbaty, potrafi zniwelować niemal każdy poziom stresu, pomagając przy tym odzyskać równowagę. Imponującym przykładem, na taki biznesmodel jest herbaciarnia w Shanghaiu, która poza herbatą, oferuje również możliwość skorzystania z obszernej biblioteczki.

Herbaciarnia w Shanghai’u. źródło  ARCHI scene

Herbaciarnia w Shanghai’u. źródło ARCHI scene

Dwupiętrowa konstrukcja wykonana jest z betonowych ścian, które splatają się wewnątrz budynku. Kształt ścian wzbudza zainteresowania, ale również ma zbawienny wpływ na kojącą atmosferę tego miejsca.

Dom jest tak usytuowany, że jest z trzech stron zamknięty i otwarty ze strony skierowanej do niewielkiego stawu. W konstrukcję domu wplecione zostało drzewo, które podkreśla ekologiczny charakter i przeznaczenie konstrukcji. Architekci mieli niełatwe zadanie: z jednej strony ograniczenia wynikające z położenia miejsca pod konstrukcję domu, z drugiej drzewo, które należało wpleść w struktury domu. W efekcie, uzyskano rzadki efekt połączenia struktury zamkniętej z otwartą.

Pomimo ciężkiego betonu w herbaciarni masz poczucie lekkości.źródło  ARCHI scene

Pomimo ciężkiego betonu w herbaciarni masz poczucie lekkości.źródło ARCHI scene

Dom nie wywołuje efektu klaustrofobii czy poczucia zamknięcia poprzez zastosowanie dużej ilości naturalnego światła, które wpada przez wielkie okna. Wewnątrz jest ciepło i przytulnie. Na piętrze znajduje się niewielki balkon, którego centralną częścią jest koegzystencja z drzewem, które się tu rozwidla.

W herbaciarni w Shanghaiu można nie tylko napić się herbaty, ale i skorzystać z biblioteki.  źródło  ARCHI scene

W herbaciarni w Shanghaiu można nie tylko napić się herbaty, ale i skorzystać z biblioteki. źródło ARCHI scene

Pokoje płynnie przechodzą z charakteru publicznego w części frontalnej budynku, do coraz bardziej intymnego, wraz z przechodzeniem do tylnej części domu. Z tyłu budynku znajduje się czytelnia, która połączona jest z górną częścią budynku poprzez kręte schody. Podsumowując: trudno znaleźć przyjemniejsze miejsce do ucieczki od trudów dnia codziennego i zrelaksowania się z książką w ręku i zapachem parzonej herbaty.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu
Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Ozdabianie mebli metoda decoupage
Zastanawiasz się jak niewielkim kosztem odnowić stare meble? Zaproponuje dziś dość prostą metodę jaką jest decoupage (dekupaż). czytaj więcej »
Poduszki na krzesła z twardym siedziskiem
Poduszka na rzep która Państwu oferujemy idealnie nadaje się na każde krzesło z twardym siedziskiem. czytaj więcej »
Zmień coś przed jesienią
Zanim dopadnie nas chandra jesienno- zimowa pomyślmy o małych zmianach w naszych domach. czytaj więcej »