1. Meble do salonu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

09

03.2011

Meble do salonu

Meble do salonu

Salon jest centralnym miejscem każdego domu. Spędzamy w nim bardzo dużo czasu. Nieprzypadkowo Anglicy określają go mianem „living room” (live znaczy mieszkać, żyć, istnieć, trwać). To w salonie wypoczywamy po ciężkim dniu w pracy, spędzamy czas z rodziną lub przyjaciółmi. W salonie także urządzamy imprezy, przyjęcia i świętujemy różne okazje.

Wybierzmy meble ponad czasowe. Źródło: www.widawscy.pl

Wybierzmy meble ponad czasowe. Źródło: www.widawscy.pl

W związku z tym salon musi być przestronny i jednocześnie funkcjonalnie urządzony. Powinien też ładnie się prezentować, bo w końcu jest wizytówką naszego „gniazdka”. Jak dobrać meble do salonu, aby spełnić te wszystkie wymagania?

Jaki materiał jest najlepszy?

Po pierwsze, trzeba zastanowić się z jakiego materiału mają być wykonane. Najlepszym wyborem są meble drewniane. Nigdy nie przestaną być modne. Wyglądają także bardzo elegancko. Najlepszym surowcem do produkcji mebli drewnianych jest polski dąb, nieco bardziej egzotyczny heban lub bardzo twardy i trwały, a przy tym stosunkowo tani buk. Te rodzaje drewna charakteryzują się dużą trwałością. Możemy więc być pewni, że meble z nich wykonane będą nam służyć przez wiele lat. Oczywiście nic za darmo. Meble wykonane z tych materiałów są dość drogie, za wyjątkiem mebli bukowych.

Możemy także spotkać meble wykonane ze świerku, sosny, modrzewiu, buku, olchy i brzozy. Świerk nie jest najlepszym materiałem na meble. Ze względu na swoje właściwości lepiej nadaje się na materiał budowlany. Bardzo popularna jest sosna. Charakteryzuje się dobrą wytrzymałością i jest dość przystępna cenowo. Na rynku jest bardzo duży wybór produktów sosnowych. Jej wadą jest niejednolite ciemnienie, w związku z tym na meblach mogą pojawić się niewielkie przebarwienia. Tej wady nie posiada nieznacznie droższa olcha. Buk jest bardzo dobrym materiałem na stoły i krzesła. Inne meble wykonane z tego drewna są bardzo rzadko spotykane.

Aranżacja pokoju dziennego. Źródło:  motokobiety.pl

Aranżacja pokoju dziennego. Źródło: motokobiety.pl

Do średniej klasy cenowej zaliczane jest drewno brzozowe. Jest dość twarde i wytrzymałe. Posiada bardzo ciekawy kolor, po barwieniu pojawiają się charakterystyczne cętki.

W wyższej klasie można umieścić drewno modrzewiowe, które obecnie odzyskuje dawną popularność i wspomniany wcześniej dąb. Są to bardzo wytrzymałe materiały, kojarzone z prestiżem i najwyższą jakością.

Jaki układ mebli?

Najlepiej kupić meble modułowe. Klasyczne meblościanki kojarzone z epoką PRL-u już dawno wyszły z mody. Nowoczesne meble powinny dać się łatwo przestawić. Nie powinny być także zbytnio rozbudowane. W meblach przeznaczonych do salonu będziemy trzymać głównie drobiazgi. Dobre będą meble z dużą ilością półek. Można ustawić na nich książki, pamiątki i inne ozdoby. Duże szafy na ubrania starajmy się postawić poza tym pomieszczeniem, aby go nie zmniejszać (zarówno w rzeczywistości, jak i optycznie).

Aranżacja salonu. Źródło:  juvandesign.com

Aranżacja salonu. Źródło: juvandesign.com

Co z kolorem?

Najlepiej wybrać neutralny kolor mebli. Elementy, którą będą miały ożywić wnętrze powinny być łatwe do wymiany. Kolorowe mogą być na przykład zasłony, dekoracyjne poduszki i tym podobne elementy. Ułatwi to ewentualną zmianę kolorystyki salonu w przyszłości. Najbardziej popularne kolory to wszelkie odcienie szarości, beże i jasne brązy. Bardzo ciemne meble są niezbyt praktyczne. Widać na nich najmniejszą nawet ilość kurzu. W ciemnym kolorze mogą być inne elementy wyposażenia, np. skórzana kanapa. Styliści podkreślają, że koniecznie musi być ona w nowoczesnej formie.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »