1. Poddasze to okno na świat • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

04

06.2012

Poddasze to okno na świat

Od jakiegoś czasu w naszym kraju poddasze zdobywa coraz więcej zwolenników. Powodów może być wiele: nietypowe wnętrze, dodatkowy pokój, duża łazienka, czy po prostu miejsce na relaks.

Od jakiegoś czasu w naszym kraju poddasze zdobywa coraz więcej zwolenników. Powodów może być wiele: nietypowe wnętrze, dodatkowy pokój, duża łazienka, czy po prostu miejsce na relaks. Poddasze z reguły jest ciemne, dlatego najczęściej wstawiamy w nie duże okno dachowe. I jest to jeden z lepszych sposobów aby oświetlić wnętrze poddaszu. Drewno i aluminium to najczęściej wykorzystywane materiały przy tworzeniu okna dachowego. Jednym z trwalszych okien uważa się okno wykonane z tworzyw sztucznych czyli plastiku. Przy wyborze okna weźmy pod uwagę wysokość górnej krawędzi okna, która powinna wynosić około 200 m. Natomiast długość okna powinna być uzależniona od nachylenia dachu tzn. im kąt nachylenia jest mniejszy tym dłuższe powinno być okno. Przy zakupie okna dachowego mamy możliwość wybrania różnych modeli.

Przy mocno skośnej ścianie trudno cokolwiek postawić ale jak widać jest to możliwe.  źródło dom.pl

Przy mocno skośnej ścianie trudno cokolwiek postawić ale jak widać jest to możliwe. źródło dom.pl

Dużym zainteresowaniem cieszy się okno uchylno-obrotowe. Jego konstrukcja pełni dwie funkcje, uchylna pozwala na otwarcie okna i pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0° do 35°. Natomiast druga funkcja obrotowa pozwala na bezproblemowe mycie zewnętrznej strony szyby, zakładania markizy oraz montaż skrzydła.

Pomimo dużego okna nie malujmy poddasza na ciemne kolory, ponieważ może okazać się zbyt ciemne i działać przytłaczająco. Zastosuj jasne intensywne barwy nie zapominając o oświetleniu punktowym dla podkreślenia atrakcyjności szafek. Jednym z trudniejszych zadań może się okazać umeblowanie poddaszu. Meble należy dopasować do skosów dachu i załamań ścian. Przestrzeń raczej trudno wykorzystać w stu procentach, ponieważ standardowe wyposażenie nie pasuje do kształtów pomieszczenie. Nie musimy się tym specjalnie martwić bo wiele firm meblarskich w tym SalonMeblowyNet oferuje meble na wymiar, w szerokiej gamie kolorystycznej.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu
Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Ozdabianie mebli metoda decoupage
Zastanawiasz się jak niewielkim kosztem odnowić stare meble? Zaproponuje dziś dość prostą metodę jaką jest decoupage (dekupaż). czytaj więcej »
Poduszki na krzesła z twardym siedziskiem
Poduszka na rzep która Państwu oferujemy idealnie nadaje się na każde krzesło z twardym siedziskiem. czytaj więcej »
Zmień coś przed jesienią
Zanim dopadnie nas chandra jesienno- zimowa pomyślmy o małych zmianach w naszych domach. czytaj więcej »