1. Wystrój salonu - współczesne trendy • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

07

06.2012

Wystrój salonu - współczesne trendy

Aranżacja salonu należy do niemałych wyzwań. To pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu, podejmujemy gości i wypoczywamy. Salon kojarzy się z elegancją i wysublimowanym smakiem. Jego wyposażenie jest indywidualną kwestią gustu mieszkańców i z tym nie należy polemizować. Trudno narzucić na przykład osobom preferującym styl naturalny otoczeniem się metaloplastyką, nawet jeśli jest ostatnim krzykiem mody i każdy projektant mówi, że to jedyny słuszny wybór na topie.

Atrakcyjność wystroju należy dopasować do temperamentu mieszkańców

Na szczęście designerzy mają też swoje wnętrza i spojrzenie na meble i wystrój. Dzięki temu nie ma monotonii w królujących trendach. Niezmiennie króluje połączenie kolorów. Dla klasyków są to kolory współgrające ze sobą, nie tworzące znaczącego kontrastu, ale nadające wnętrzu ciepły i stonowany charakter. Propozycją dla odważniejszych jest zderzenie dwóch odmiennych kolorów, żywych i tworzących wyraźny kontrast. Niezmienną zasadą w obu przypadkach jest wydzielenie kolorem miejsca stołowego. Trzecia opcja to typ surowy, minimalistyczny. W pomieszczeniu stosuje się odcienie wyłącznie jednego bazowego koloru. To wbrew pozorom dość odważny krok, ponieważ urządzenie wszystkiego w jednym kolorze wymaga perfekcyjnego połączenia wszystkich elementów – od ścian i podłóg po meble i dodatki.

Wystrój w stylu folk. Źródło: decoratingdream.com

Wystrój w stylu folk. Źródło: decoratingdream.com

Kolorowy folk jako pomysł na wystrój wnętrza

Kolorowy folk nadal jest trendy. Opanował nie tylko wiejskie domy- co wydaje się najbardziej naturalną rzeczą, ale odważnie wkroczył na miejskie salony. Stylizowane meble, gładkość większości ścian, poza jedną – łączącą z kuchnią czy będącą kominkiem to pierwsza zasada. Meble mają obły i opływowy kształt, a stoły, krzesła i kanapy są delikatnie wygięte i rzeźbione.

Inspirujący vintage

Drugim stylem jest vintage. To nawiązanie do starych wzorców od lat 20-stych po najdalej 40- ste. Meble mają ciemne wybarwienia, często z delikatnymi wzorami a na pewno z widoczną strukturą. Nowe oblicze stylu łączy się z jasnymi krzesłami i sofami. Dopełnieniem będą dodatki ułożone na komodzie, która w tym stylu jest nieodzownym meblem salonu.

Współczesne trendy

Współczesne i nowoczesne wyposażenie rządzi się już zupełnie innymi prawami. Odważne kolory i połączenie funkcjonalności, futurystyki i prostych kształtów to domena energicznych ludzi. Fronty mebli obowiązkowo muszą być pokryte świecącą strukturą lack. Nie mogą mieć żadnych uchwytów. Surowe kanapy i proste stoły ożywiają fantazyjne krzesła, pufy czy fotele.

Wystrój w stylu vintage. Źródło:cdn.designing.com

Wystrój w stylu vintage. Źródło:cdn.designing.com

Ponadczasowość klasyki

Ponadczasowa pozostaje klasyka. Jest delikatnie modyfikowana i ulepszana, ale jej główna zaleta – prostota – zostaje zachowana. Zmiany obejmują kolorystykę i małe detale. Klasyka przestała być kojarzona z nudą i zakurzonym salonem cioci z Krakowa. Jest dostępna w wersjach tradycyjnych ale i nowoczesnych. Aby się o tym przekonać wystarczy wejść do www.salonmeblowy.net i pozwolić się zainspirować.

Meble modułowe

Nowe trendy – niezależnie od stylu – to modułowe meble, które umożliwiają dobór potrzebnych elementów i pozwalają na dowolne ich ustawienie. Meble wyglądają na lekkie i będą funkcjonalne i praktyczne. Designerzy duży nacisk kładą na zakup wygodnej sofy – najlepiej z funkcją rozkładania. Na rynku trendy są nowe wersje szezlongów, a raczej wygodnych foteli. Na uwagę zasługuje fotel Tantra z www.salonmebowy.net. To prawdziwe arcydzieło, a przede wszystkim niezmiernie wygodny mebel, który przy okazji będzie prawdziwą ozdobą.

Podsumowanie

Urządzając salon i sięgając po obowiązujące trendy trzeba pamiętać, że nie zawsze to co jest na topie będzie się nam podobało za kilka lat. Łatwiej zmienić najmodniejszą bluzkę niż wystrój salonu, który drastycznie zacznie odbiegać od kolejnych nowych trendów.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »