1. Jak ograniczyć przenoszenie się dźwięków w domu? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

13

06.2012

Jak ograniczyć przenoszenie się dźwięków w domu?

Budując dom często zapominamy o akustyczności mieszkania. Później okazuje się, że nie możemy rozmawiać przy stole bez nieprzyjemnych pogłosów. Czasem takie rzeczy biorą się z błędu wykonawcy, czasem z samego projektu, a nierzadko z winy samego wyposażenia mieszkania. Oczywiście da się temu zaradzić, ale lepiej gdybyśmy wzięli to wcześniej pod uwagę. Możemy oczywiście skorzystać z usług fachowca, który ma wiedzę na temat akustyki w mieszkaniu.

Obrazy, tak samo jak zasłony obniżają odbijanie się dźwięków. Źródło: trójmiasto.pl

Obrazy, tak samo jak zasłony obniżają odbijanie się dźwięków. Źródło: trójmiasto.pl

Często się zdarza, że już kupujemy bądź wynajmujemy mieszkanie, w którym dźwięki roznoszą się po całym mieszkaniu, a klatka schodowa wzmacnia jeszcze niepożądane dźwięki. Częstą przyczyną może być sam beton, który nie przepuszcza dźwięków, ale je odbija co powoduje pogłos. Dodatkowo, gdy pokój dzienny ma kształt kwadratu dźwięk rozchodzi się praktycznie równo po całym pomieszczeniu. Salon połączony z kuchnią bądź jadalnią czy też pokój telewizyjny wytwarza hałas, a dźwięki z poszczególnych źródeł nachodzą na siebie. Na akustykę może tez mieć wpływ brak dużej ilości przedmiotów, dodatków tworzących aranżacje.

Długie zasłony nie odbijają dźwięków. Źródło: trójmiasto.pl

Długie zasłony nie odbijają dźwięków. Źródło: trójmiasto.pl

Pomocny może okazać się sufit podwieszany, który powinien osłabić dźwięki. Dodatkowo za pomocą sufitu podwieszanego można zróżnicować wysokości pomieszczenia. Czasem wystarczy przemeblować pokój bądź powiesić kilka obrazów, które powodują, że dźwięk nie ma gdzie się rozproszyć. Takie same rezultaty powinniśmy uzyskać, gdy powiesimy zasłony nad oknem, nie zapominając przy tym o dodatkowym oświetleniu.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »