1. Lofty, czyli mieszkania na poddaszu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

14

06.2012

Lofty, czyli mieszkania na poddaszu

Słowo Loft, z języka angielskiego, oznacza po prostu poddasze lub strych. Zainteresowanie loftami narodziło się w latach 50-tych minionego wieku. Odkrywcami tych pięknych budynków byli artyści zamieszkujący Stany Zjednoczone. Nie zawsze były wykorzystywane na mieszkania, częściej były to pracownie, które były po prostu tańsze w utrzymaniu.

Moda na lofty przyszła stosunkowo niedawno, również do Polski. Dziś cieszą się powszechnym zainteresowaniem, przede wszystkim zamożnych grup społecznych. Pierwsze lofty w Polsce powstały w Łodzi w XIX-wiecznej fabryce Karola Scheiblera. A obecnie lofty w Polsce można znaleźć w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Gliwicach i podwarszawskim Żyrardowie.

Duża powierzchnia daje wiele możliwości aranżacyjnych. Źródło - arch.blox.pl

Duża powierzchnia daje wiele możliwości aranżacyjnych. Źródło - arch.blox.pl

Przeważnie w aranżacji wnętrza loftów pozostawia się elementy konstrukcyjne takie jak metalowe słupy czy teowniki, które świadczą o wcześniejszym zastosowaniu budynku. Charakterystyczna dla loftów jest też duża ilość okien, tak by były jasne, pełne światła o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Zaletą mieszkania w lofcie jest ogrom otwartej przestrzeni, industrialny wygląd i wiele innych w zależności od zastosowania. Jedynym minusem może stać się wymiana oświetlenia bądź żarówki na wysokości 4 m.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu
Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Ozdabianie mebli metoda decoupage
Zastanawiasz się jak niewielkim kosztem odnowić stare meble? Zaproponuje dziś dość prostą metodę jaką jest decoupage (dekupaż). czytaj więcej »
Poduszki na krzesła z twardym siedziskiem
Poduszka na rzep która Państwu oferujemy idealnie nadaje się na każde krzesło z twardym siedziskiem. czytaj więcej »
Zmień coś przed jesienią
Zanim dopadnie nas chandra jesienno- zimowa pomyślmy o małych zmianach w naszych domach. czytaj więcej »