1. Jak zadbać o tapicerkę naszych mebli? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

09

03.2011

Jak zadbać o tapicerkę naszych mebli?

Meble z tapicerką z tkaniny

Meble z tapicerką z tkaniny są bardzo popularne ze względu na swoją stosunkowo niską cenę i atrakcyjne wzornictwo. Często z powodu braku wiedzy, tapicerka przedwcześnie się zużywa, co prowadzi do wymiany mebli. Aby meble służyły nam dłużej, wystarczy troszkę o nie zadbać.

Tapicerka skórzana wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Źródło: w.salonie.pl

Tapicerka skórzana wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Źródło: w.salonie.pl

Podobnie, jak w przypadku mebli drewnianych takich jak stół czy krzesła , tkaniny również powinniśmy chronić przed nadmiarem światła słonecznego. Meble wystawione na zbyt długie naświetlanie promieniami słonecznymi blakną.

Warto raz w tygodniu odkurzyć tapicerkę, przetrzeć ją suchą szmatką. Sporadycznie, można ją umyć np. wodą z mydłem, następnie wytrzeć do suchego. Jeśli używamy specjalnych preparatów, dobrze jest przetrzeć tapicerkę w miejscu mało widocznym i poczekać na efekt. Jeśli tapicerka nie zblaknie po kilkudziesięciu minutach, preparat jest bezpieczny.

Sama czyszczenie musi być wykonane z czuciem, delikatnie, nie naciskając zbytnio na tkaninę, aby nie uszkodzić jej struktury. Polecane do czyszczenia są papierowe ręczniki, miękkie gąbki czy ściereczki.

Meble ze skórzaną tapicerką

Meble ze skóry niewątpliwie są piękne. Kojarzą się z luksusem i komfortem. Jeśli nie zadbamy o skórę - meble znacząco stracą na swym uroku. Nie zapomnijmy że krzesła z obiciem skórzanym również zasługują na Twoją uwagę.

Tapicerka skórzana. Źródło : bid

Tapicerka skórzana. Źródło : bid

Pamiętajmy, że skóra to produkt naturalny, który wymaga stałej pielęgnacji. Unikajmy wystawiania mebli na zbyt intensywne działanie światła słonecznego, bo skóra szybko spłowieje.

Meble skórzane należy czyścić nawet, gdy nie wydają się być brudne. Zalecane jest, by co najmniej raz w tygodniu bardzo delikatnie nawilżyć skórzaną tapicerkę.

Skóra jest materiałem porowatym, dlatego nie obawiajmy się użyć odkurzacza, który skutecznie ją oczyści, przywracając naturalny wygląd.

Skóra jest materiałem podatnym na uszkodzenia, dlatego starannie dobierajmy środki pielęgnacyjne. Źle dobrane, niestety te najtańsze środki, powodują odbarwienia skóry, które są nieodwracalne. Pamiętajmy, by przynajmniej raz w miesiącu zaimpregnować i nawilżyć naszą skórzaną tapicerkę.

Tapicerka skórzana. Źródło: homedit

Tapicerka skórzana. Źródło: homedit

W przypadku nagłego zabrudzenia tapicerki, trzeba działać szybko, nie pozwalając, by brud wchłonął się w głąb skóry.

Meble z tapicerką z eko skóry

Skóra ekologiczna jest tworzywem sztucznym, które tak skutecznie imituje naturalną skórę, że przeciętnemu człowiekowi nie sposób ich odróżnić. Eko skóry posiadają szereg zalet użytkowych, jak wytrzymałość, wodoodporność czy giętkość. Przy tym są znacznie tańsze od naturalnej skóry. Dlatego też tak wiele mebli produkuje się obecnie z wykorzystaniem tego materiału. Nie wolno jednak zapominać o właściwej pielęgnacji.

Tapicerka skórzana. Źródło: made- in- china.com

Tapicerka skórzana. Źródło: made- in- china.com

Pielęgnacja eko skóry jest naprawdę prosta i przyjemna. Powierzchnię przecieramy miękką gąbką lub szmatką. Jako detergentu używamy wody z mydłem lub rozcieńczonego z wodą płynu do mycia naczyń. Następnie, wycieramy powierzchnię do sucha przy użyciu szmatki czy ręcznika papierowego. W przypadku zabrudzenia, nie zwlekajmy, tylko od razu wyczyśćmy naszą tapicerkę. Unikniemy przebarwień.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Tapicerka - opis
Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Jak powinniśmy obchodzić się ze stołami dębowymi
Pomimo swej ceny meble dębowe są chętnie kupowane. Dąb jako najbardziej popularne drewno jest najczęściej wykorzystywany do produkcji mebli takich jak stoły, łóżka czy komody. czytaj więcej »
Krzesła dębowe
Meble dębowe potrafią zauroczyć nawet najbardziej wygórowane gusta. Meble dębowe przy należytej pielęgnacji potrafią nam się odwdzięczyć swoją wytrwałością. czytaj więcej »
Pielęgnacja mebli drewnianych czyli nie taki diabeł straszny jak go malują
Czy możesz powiedzieć że wiesz już wszystko o pielęgnacji mebli drewnianych? Jeżeli tak to możesz sobie odpuścić dalsze czytanie tego artykułu. Jednak jeżeli masz wątpliwości poświeć pięć minut i dowiedz się wszystkiego o pielęgnacji mebli drewnianych. czytaj więcej »