1. Tynk jako element dekoracji wnętrz • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

18

06.2012

Tynk jako element dekoracji wnętrz

Przez dekady ściany w naszych domach były albo pomijane albo malowane na nieefektowne kolory. Nikt specjalnie się nimi nie przejmował a przecież to one stanowią podporę naszego domu. Dziś to się już nie zdarza. Każdy kto lubi ciekawe rozwiązania wie, że ściany to jest jeden z ważniejszych elementów aranżacji w domu. Pamiętajmy że dekoracja w tym ściany są kluczowym elementem aranżacyjnym. W prosty sposób możemy odmienić nasz dom nie do poznania.

Tynk ozdobny. Źródło:dekorowanie-projektowanie.w-gore.pl

Tynk ozdobny. Źródło:dekorowanie-projektowanie.w-gore.pl

W roku 1952 Silvio Pietroboni szwajcarski mistrz malarski, wprowadził innowacyjne rozwiązanie, czyli tynki do dekoracji ścian. Na początku nikt nie wróżył mu sukcesu. Jednak z czasem tynki ozdobne zdobyły swoich miłośników. Coraz lepsze techniki pozwalały na ulepszenie i poprawienie receptur tak, aby były one dostępne dla wszystkich i miały szeroki spektrum zastosowania. Przeróżne sposoby wykończenia ścian umożliwiły przemianę wnętrza w ciekawe i efektowne pomieszczenia.

Tynk ozdobny. Źródło: Modny dom

Tynk ozdobny. Źródło: Modny dom

Zaletą tynków ozdobnych jest możliwość położenia go na niemal każdą powierzchnię: betonową zwykłą i komórkową, tynkach cementowo-wapiennych, czy płytach gipsowo-kartonowych itd. Najnowsze technologie podobnie do tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych można kłaść również na wiele powierzchni różni się jedynie grubością warstw.

Tynk ozdobny. Źródło: Modny dom

Tynk ozdobny. Źródło: Modny dom

Większość tego typu produktów można kupić w sklepach i samemu stać się mistrzem w swoim domu. Niepotrzebne jest wieloletnie doświadczenie, większość produktów tego typu może być bez problemu używane zarówno przez amatorów jak też i doświadczonych wykonawców. Kupując tynki ozdobne mamy do wyboru różnorodną kolorystykę. Pamiętajmy jednak, żeby kolor dopasować do mebli i stylu domu. Energiczne kolory wybierzmy do pokoju dziennego, a te stonowane do sypialni. Jeżeli boimy się wprowadzić nowy kolor dla bezpieczeństwa wybierzmy klasyczne pastele, które pasują do każdego rodzaju mebli.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »