1. Kilka porad przed wyborem łóżka • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

27

06.2012

Kilka porad przed wyborem łóżka

Zakup łóżka to trudny i ważny zakup w naszym życiu. Statystycznie, łóżko wymieniamy w domach co 7 lat, oznacza to, że przeleżymy na nim 20 tysięcy godzin. Aby dobrze i komfortowo się wysypiać, warto poświęcić trochę czasu i przemyśleć swoją decyzję zakupową.
Przy tak wielu opcjach na rynku można czuć się przytłoczonym wyborem. Oto 5 najlepszych wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję przy wyborze łóżka dla siebie.

Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Najpierw zbierzmy wszystkie czynniki, które należy rozważyć przy zakupie łóżka. Są to cena, rodzaj łóżka: z materacem czy bez, z komfortowym zagłówkiem czy bez, całkowita wielkość i kształt łóżka, materiał i kolor, łatwość wychodzenia z łóżka i temu podobne rozważania.

Odwiedzaj salony, próbuj łóżek

Wygodne łóżko to podstawa komfortowego snu. Źródło: homelement.com

Wygodne łóżko to podstawa komfortowego snu. Źródło: homelement.com

Odwiedź kilka salonów z meblami i wypróbuj tyle łóżek, ile zdołasz. Jeśli szukasz łóżka dwuosobowego, dobrze byłoby odwiedzić salon we dwójkę i położyć się na chwilę na łóżku we dwoje. Zabieraj do salonu wygodne ubrania, byś czuł się komfortowo. Szukaj idealnego rozwiązania opierając się na dopasowaniu łóżka do Twojej budowy, wagi, itp. Gdy już wybierzesz, warto poszukać odpowiednika w meblowych sklepach internetowych, z reguły jest taniej.

Łóżko i materac

Pamiętaj, że łóżko z materacem jest jak groszek z marchewką, nie rozpatruj ich osobno. Nie zawsze jednak jest to możliwe, bo materac ułożony na łóżku może nie spełniać Twoich wymogów. Wybierając osobno, upewnij się, że oba elementy są dobrze dopasowane, materac ma rozmiar odpowiedni do łóżka, itp. Warto pamiętać, że nie wszystkie rozmiary łóżek są znormalizowane i czasem może się okazać, że ten sam rozmiar wypada inaczej.

Łóżko powinno być solidne, by służyło na długie lata. Źródło: mattressesdirect.com.au

Łóżko powinno być solidne, by służyło na długie lata. Źródło: mattressesdirect.com.au

Rozważ duże łóżko

Większe łóżka zazwyczaj są bardziej wygodne, zwłaszcza gdy śpisz obok partnera. Dobrze jest mieć możliwość wyciągnąć nogi, przewrócić się, bez kopania osoby leżącej obok. Mając więcej miejsca oboje z partnerem dobrze się wyśpicie, bo będzie z korzyścią dla Was obu. Nawet jeśli śpisz sam, większe łóżko i tak jest większym komfortem.

Cena często odzwierciedla jakość

Jak z większością rzeczy w życiu, dostaniesz to, za co zapłacisz. Często cena jest odwzorowaniem jakości. Im bardziej Ci zależy na komfortowym wypoczynku, tym więcej wydasz. Kupując meble niezależnie czy jest to stół czy właśnie łóżko zwróćmy uwagę na jakość wykonania i na użyte do tego materiały.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Feng shui czyli ład i porządek
Dziś zaczerpnęłam inspiracji ze Wschodu i postanowiłam napisać o sypialni. Skojarzyło mi się, że sypialnia to szczególne miejsce, wiec dlaczego by nie urządzić jej zgodnie z zasadą feng shui? czytaj więcej »
Pastelowe dodatki do sypialni
Delikatne pastele, jasne zielenie itd. to idealne a do tego modne kolory w aranżacji wnętrz. czytaj więcej »
Idealny pokój
Pokój, który jest dobrze urządzony, musi posiadać meble o różnych kształtach tzn. musi w nim być coś dużego ,wysokiego, małego. czytaj więcej »
Jak kolor do sypialni?
Wybierając kolor do sypialni powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Kolor powinien podkreślać nasz indywidualizm, temperament oraz upodobania. czytaj więcej »