1. Wybór odpowiedniej wielkości stołu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

02

07.2012

Wybór odpowiedniej wielkości stołu

Większe nie zawsze znaczy lepsze, szczególnie w przypadku wyboru stołu jadalnianego, gdzie musimy przede wszystkim liczyć się z przestrzenią, którą mamy do zagospodarowania w jadalni.

Wspaniały, duży stół, który prezentuje się spektakularnie w salonie, szybko traci na znaczeniu w mniejszym pomieszczeniu. Dlatego, że wygląd zawsze jest zależny od zajmowanej przestrzeni. Po co komu duży stół w małym pomieszczeniu? Tracimy funkcjonalność, która zawsze musi iść w parze z designem.

Zestaw stół i krzesła Z3. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z3. Źródło: Sam-Net

Okrągłe czy kwadratowe?

Chociaż kwadratowe stoliki wydają się mieć chyba najciekawszy kształt, do jadalni najlepiej wydają się nadawać stoliki okrągłe. Dzięki nim, biesiadnicy mogą rozmawiać i czuć się znacznie swobodniej. Nikt nie siedzi na żadnym wyróżnionym miejscu,wszyscy czują się równie swobodnie, nie ma żadnej nogi na rogu, która często powoduje dyskomfort przy stole.

Jeśli lubisz wygląd tradycyjnego stołu kwadratowego z miejscem dla czterech osób, rozważ zakup takiego stołu. Pamiętaj też, że czasem możesz potrzebować więcej miejsca przy stole, dlatego warto rozważyć zakup stołu rozkładanego.

Zestaw stół i krzesła Z13. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z13. Źródło: Sam-Net

Jeśli masz dywan pod stołem w jadalni, musi mierzyć on co najmniej 10-15 cm dłuższy i szerszy od rozmiaru stołu. Dzięki temu, stół staje się miejscem centralnym i dla każdego z siedzących przewidziana będzie taka sama dawka komfortu. Nikt przecież nie chce siedzieć w połowie na podłodze i w połowie na dywanie. Ponadto, jeśli masz duży żyrandol, umieść tak swój stół w jadalni, by nikt nie uderzył się o żyrandol wstając od stołu.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »