1. Kilka elementów nowoczesnego salonu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

03

07.2012

Kilka elementów nowoczesnego salonu

Czy jesteś gotowy aby przemodelować swój salon i wprowadzić do niego kilka elementów nowoczesnych? Nie zawsze jest to łatwe. Jeśli czujesz się nieco zagubiony i nie wiesz od czego zacząć, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Styl minimalistyczny  źródło: onet. wnętrze

Styl minimalistyczny źródło: onet. wnętrze

Przede wszystkim wyraz „nowoczesny” bywa rozumiany na różne sposoby. Często jego znaczenie jest demonizowane i wyolbrzymiane. Proponujemy kilka zmian, które szybko mogą zmienić wygląd Twojego salonu.

Feng Shui  źródło: onet. wnętrze

Feng Shui źródło: onet. wnętrze

Minimalizm -Aby mniej mogło znaczyć więcej, musisz zadeklarować dużą dyscyplinę w uporządkowaniu swojego salonu. Nie możesz stworzyć minimalistycznego pokoju z niepotrzebnych przedmiotów. Zadbaj, by trzymać się trzech określonych kolorów. Sofy powinny mieć proste linie, nie ma tu miejsca na jakieś wyrafinowane wzory.

Feng Shui- Celem według filozofii Feng Shui jest stworzenie idealnej równowagi. Dlatego w salonie poza prostymi liniami muszą pojawić się jakieś inne motywy – np. zaokrąglenia. Dodaj kilka elementów z motywami zaokrąglonymi, jak zaokrąglone krzesło, okrągłe lustro, kula lub okrągłe tacki ze stali nierdzewnej. Pięć żywiołów Feng Shui to ziemia, woda, ogień, metal i drewno. Dobrze byłoby postarać się je włączyć do wystroju, np. poprzez płytki kamienne, kominek, gliniane garnki, itp.

Styl miejski  źródło: onet. wnętrze

Styl miejski źródło: onet. wnętrze

Styl miejski- Przemyśl teksturę i wygląd salonu. Poszukaj ozdób, które nawiązują do stylistyki włoskiej. Porozstawiaj po salonie w różnych miejscach ozdoby ze szkła, ceramiki czy metalu nawiązujące do tej stylistyki. Efektu niech dopełnią poduszki, dywany i zasłony w różnych kolorach.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »