1. Inteligentny dom - część I - Oświetlenie • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

06

07.2012

Inteligentny dom - część I - Oświetlenie

Jeżeli chcesz być posiadaczem tak zwanego inteligentnego domu musisz liczyć się z kosztami. Wszystkie systemy sterowania wymagają nietypowej instalacji elektronicznej. Przy budowie domu pamiętajmy, że już na pierwszym jego etapie powinniśmy zaznaczyć gdzie będą zamieszczone czujniki.

Inteligentny dom oświetlenie.  źródło: mikrus.pl

Inteligentny dom oświetlenie. źródło: mikrus.pl

Pierwszym najważniejszym elementem w inteligentnym domu wydaje się być światło. Bo to w domu spędzamy większość wieczorów. Światło powinno dostosowywać się do okoliczności i nastroju domowników. Jeżeli zdecydujemy się na inteligentne oświetlenie możemy pozwolić sobie na regulacje oświetlenia zgodnie z naszą potrzebą jak i zachcianką.

Inteligentny dom. źródło: Projekty system integrattion

Inteligentny dom. źródło: Projekty system integrattion

Inteligentne oświetlenie umożliwia przyciemnianie i rozjaśnianie lamp żarowych o mocy 300-500W. Ponadto czujnik ruchu, który jest obecny raczej we wszystkich systemach, umożliwia automatyczne włączanie oświetlenia w zależności od obecności domowników. W salonie możemy pozwolić sobie na zaprojektowanie kilku scen tzn. innego oświetlenia potrzebujemy przy romantycznej kolacji, innego, gdy odwiedzą nas znajomi, jeszcze innego, gdy czytamy lub oglądamy telewizje. Każda ze scen to kilka lamp włączonych równocześnie, ale o różnym natężeniu. I to wszystko przy naciśnięciu jednego przycisku. Oczywiście do scen możemy dołączyć również rolety i urządzenie grzewcze. Przy takim zestawieniu jedynym naszym zmartwieniem może być jedynie awaria dystrybutora prądu. A my w każdej chwili możemy zmieniać nasz dom według naszych potrzeb.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu
Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Ozdabianie mebli metoda decoupage
Zastanawiasz się jak niewielkim kosztem odnowić stare meble? Zaproponuje dziś dość prostą metodę jaką jest decoupage (dekupaż). czytaj więcej »
Poduszki na krzesła z twardym siedziskiem
Poduszka na rzep która Państwu oferujemy idealnie nadaje się na każde krzesło z twardym siedziskiem. czytaj więcej »
Zmień coś przed jesienią
Zanim dopadnie nas chandra jesienno- zimowa pomyślmy o małych zmianach w naszych domach. czytaj więcej »