Kuchenka na prąd czy gaz? Zalety i wady.

Meblując kuchnie stoimy przed trudnym wyborem, jaki sprzęt będzie nam niezbędny. Jak wyposażyć kuchnie tak, aby zapewniała nam komfort i wygodę przy minimalnych kosztach eksploatacji.

Kuchnia gazowa:

Kuchenka gazowa źródło: Alejka.pl Kuchenka gazowa źródło: Alejka.pl

Podstawowym atutem kuchenek gazowych są koszty eksploatacji, które są niższe niż koszty wynikające z użytkowania płyt ceramicznych. Podobnie jest też w przypadku serwisowania czy też naprawy sprzętu. Gaz charakteryzuje się tym, że pozostawia mało estetyczny i trudny do usunięcia nalot na naczyniach. Kolejną wadą kuchenki gazowej jest piekarnik, który trzeba czyścić ręcznie, co w tym przypadku jest dość trudne.

W przypadku płyt indukcyjnych:

Płyta indukcyjna. źródło: Alejka.pl Płyta indukcyjna. źródło: Alejka.pl

Jedną z najbardziej istotnych zalet jest wysoka wydajność, dzięki której możemy szybko przygotować potrawy. Takie rozwiązanie daje nam oszczędność czasu, jak i kosztów wynikających z użytkowania sprzętu. Kolejną zaletą płyty indukcyjnej jest jej bezpieczne użytkowanie. Płyta nagrzewa się tylko w wyznaczonym polu, wiec trudno jest się nią poparzyć. Jeżeli chodzi o czyszczenie to tu również nie ma większego problemu ponieważ, wszelkiego typu zabrudzenia nie są podgrzewane, a więc nie przywierają do niej i nie zasychają tak mocno, jak na innych kuchenkach. Trzeba jednak pamiętać, że na płycie indukcyjnej można używać tylko i wyłącznie specjalnych naczyń ferromagnetycznych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą zestawy stoły z krzesłami

Płyta ceramiczna:

Płyta ceramiczna.  źródło: Alejka.p Płyta ceramiczna. źródło: Alejka.p

Płyty ceramiczne pojawiły się w latach 70-tych wnosząc ze sobą nową jakość i do dziś są jedną z najczęściej wybieranych przez konsumentów. Zaletą płyty ceramicznej jest zastosowanie płaskiej szklano-ceramicznej płyty o efektownym i nowoczesnym wyglądzie. Tu również pojawiały się zabezpieczenia przed poparzeniem i łatwe w obsłudze sterowniki. Z całą pewnością płyty ceramiczne tak samo jak indukcyjne są łatwe w czyszczeniu, ponieważ ich powierzchnia jest idealnie gładka, co więcej łopatka do czyszczenia jest zwykle w komplecie. Niezależne od tego co wybierzemy, ważne jest, aby gotowanie stało się przyjemne i prostsze.

Zobacz również: Czym kierować się przy kupnie blatu kuchennego.

Publikacja: wtorek, 10 lipca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »