Podłoga ze skóry

Podłoga ze skóry to pomysł dla ludzi szukających nietypowych rozwiązań. Materiał na podłogę jest pozyskiwany z recyklingu. Masowa produkcja wyrobów galanteryjnych w tym torebek, pasków, walizek oraz obuwia pozostawia po sobie wiele odpadów. Firma Torlys wpadła wiec na pomysł jak wykorzystać materiał i stworzyć z tego oryginalny produkt. W taki sposób powstała podłoga Torlys Leather stworzona dla ludzi szukających niestandardowych rozwiązań aranżacyjnych.

Podłoga ze skóry.  Źródło: Torlys Podłoga ze skóry. Źródło: Torlys

Skrawki skóry zostają posiekane na drobne kawałki i wzbogacone o naturalny kauczuk oraz soki pochodzące z drzewa akacji. Następnie w wyniku odpowiedniej obróbki technologicznej zostaje nadana odpowiednia struktura i kształt płytek lub desek. Skórzana podłoga Torlys nie zawiera szkodliwych dla zdrowia Lotnych Związków Organicznych ani formaldehydu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: znajdziesz w niej m.in.fotele tapicerowane Podłoga ze skóry jest łatwa w utrzymaniu czystości. Źródło: Meble.pl Podłoga ze skóry jest łatwa w utrzymaniu czystości. Źródło: Meble.pl

Ponadto skóra jest doceniana przez alergików ponieważ nie akumuluje kurzu, alergenów, zapachów zwierzęcych ani dymu papierosowego, czyli jest bezpieczna dla alergików. Jednak dla firmy Torlys to za mało w trosce o swoich obecnych i przyszłych klientów stworzyli nową technologie która znalazła zastosowanie w podłogach ze skóry. W produkcji podłóg wykorzystano antybakteryjną technologię MICROBAN®, która zwalcza rozwój szkodliwych drobnoustrojów, przy czym jest bezwonna i bezbarwna. Jednak to nie wszystkie jej pozytywne aspekty, podłoga jest trwała, odporna na zniszczenia, łatwa w utrzymaniu czystości oraz prosta do demontażu.

Zobacz również. Wady i zalety mebli ze skóry i eko skóry.

Publikacja: wtorek, 17 lipca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »