Stoły rozkładane

Każdy z nas ceni sobie wygodę. Lubimy otaczać się praktycznymi przedmiotami, które zapewniają komfort, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne. Meble także powinny zaliczać się do tej grupy.Zestaw Z64. Źródło: Sam-Net Zestaw Z64. Źródło: Sam-Net

Stół jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu. Występuje w różnych formach i kształtach w każdym miejscu na świecie. Bez stołu nawet taka banalna z pozoru czynność jak zjedzenie codziennego posiłku byłaby bardzo niewygodna. A co gdybyśmy chcieli urządzić przyjęcie lub zjeść wspólny rodzinny obiad? Typowa, 3-4 osobowa rodzina nie potrzebuje dużego stołu. Problem pojawia się, gdy w odwiedziny przyjeżdżają znajomi lub nadchodzą święta i spotykamy się w większym gronie. Rozwiązaniem są stoły rozkładane.

Zobacz również- Jak wybrać odpowiednie krzesło?

Wybór rozkładanych stołów jest bardzo duży. Istnieją różne rodzaje tych mebli. Dostępne są klasyczne, drewniane stoły, których blat może zostać rozbudowany poprzez wysunięcie lub doczepienie dodatkowych „wkładek”. Taki stół można poszerzyć nawet o 2 m. Istnieją także stoły rozkładane o regulowanej wysokości. W wersji „złożonej” przypominają klasyczne ławy. Jest to dobre rozwiązanie do małych mieszkań w blokach, gdzie nie ma miejsca na osobny stół jadalny i ławę do pokoju dziennego. Sprawdź rozkładane stoły z naszej oferty

Zestaw Z6. Źródło: Sam-Net Zestaw Z6. Źródło: Sam-Net

Na rynku obecne są stoły o różnych kształtach. Można kupić okrągły, który będzie rozkładał się do owalu lub prostokątny. Możemy także wybierać między stołami z czterema nogami lub jedną solidną nogą na środku. W przypadku stołów okrągłych lepiej zdecydować się na te z jedną nogą, tak aby wszystkim siedziało się wygodnie. Oferta drewnianych stołów rozkładanych jest bardzo duża.


Zobacz również: Zestaw Z81 to mocna konstrukcja w modnej lini

Innym rozwiązaniem może być stół cateringowy. Jest tańszy niż drewniany i bardziej mobilny.

Wykonany jest z tworzywa sztucznego dobrej jakości. Sprawia to, że można na nim postawić większą ilość ciężkich przedmiotów (na przykład naczyń z potrawami) bez obawy, że się przewróci, popęka lub ulegnie innemu uszkodzeniu.

Przeglądając oferty rynkowe można spotkać różne rozmiary takich stołów. Przy takim stole zmieści się do 8-10 osób. Posiada dość lekką konstrukcję i szybko można go złożyć i rozłożyć. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. To wszystko sprawia, że można go łatwo przenieść lub przewieźć samochodem. Będzie dobrym wyborem dla osób organizujących przyjęcia w ogrodzie albo na działce.

Zestaw Z119. Źródło: Sam-Net Zestaw Z119. Źródło: Sam-Net

Należy go przystrajać obrusem. Bez niego niestety nie zachwyca swoim wyglądem i nie przypomina klasycznego stołu.

Zastanawiając się nad kupnem stołu rozkładanego musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: jak duże jest pomieszczenie w którym mebel będzie stał, ilu gości zwykle przyjmujemy, jak często potrzebujemy rozkładać stół i czy będziemy go przenosić. Po rozważeniu tych zagadnień z pewnością dokonamy dobrego wyboru i znajdziemy stół, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom.

Szukasz trwałych mebli wykonanych z najlepszych materiałów? Zajrzyj koniecznie do nas!U nas znajdziesz meble na miarę swoich potrzeb i kieszeni...

Publikacja: czwartek, 31 marca 2011r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »