Dom w kilka chwil

Wraz z rosnącym tempem życia coraz częściej potrzebujemy gotowych rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań jest prefabrykowany dom szkieletowy. Zastanówmy się co zyskamy dzięki takiemu rozwiązaniu, a co możemy stracić.

Budowa domu szkieletowego.  Źródło: budowa ekologiczna Budowa domu szkieletowego. Źródło: budowa ekologiczna

Dom szkieletowy w części powstaje w fabryce więc nie ma znaczenia jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Ekipa specjalistów pracuje cały czas składając poszczególne elementy. Można nawet powiedzieć, że dom składa się zanim my zdążymy podjąć decyzje o jego budowie.

Dom szkieletowy składa się z kilku elementów. Źródło: hass Dom szkieletowy składa się z kilku elementów. Źródło: hass

Tradycyjna budowa domu trwa bardzo długo, przy budowie domu szkieletowego oszczędzamy czas. Zaletą budownictwa szkieletowego jest sposób budowania polegający na montażu poszczególnych elementów za pomocą gwoździ i metalowych łączników. Budynek, oprócz fundamentów, w całości powstaje w technologiach suchych. Jeżeli chodzi o fundamenty, to tu niestety najlepszy jest sposób tradycyjny. Pamiętać należy, że fundamenty stawia się w dodatnich temperaturach. Ściany, dach, elewację można robić o dowolnej porze roku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawy stoły i krzesła w Sam-Net

Aby zaoszczędzić czas i nerwy najlepiej zatrudnić fachowców, którzy wykonają wszystkie prace. Często przy takim rozwiązaniu można zaoszczędzić trochę pieniędzy i wykorzystać je na dalsze inwestycje. W technologii szkieletowej nie używa się betonu przygotowanego w betoniarkach, wiec i tu możemy zaoszczędzić. Plusem związanym z budową domu szkieletowego jest fakt, że powstaje mało odpadów. To również przekłada się na oszczędności.

 Dom szkieletowy. Źródło: hass Dom szkieletowy. Źródło: hass

Wadą domu szkieletowego jest mała bezwładność cieplna - czyli po włączeniu ogrzewania dom szybko się nagrzewa, ale też jeśli przestaniemy go ogrzewać dość szybko się wychładza. Ponadto budowa takich domu w Polsce jest nadal mało popularna co się z tym wiąże jest mało firm które mogły by od samego do końca zająć się naszym domem.

Zobacz również: Mieszkanie w muszli

Publikacja: środa, 25 lipca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »