Wraz z rosnącym tempem życia coraz częściej potrzebujemy gotowych rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań jest prefabrykowany dom szkieletowy. Zastanówmy się co zyskamy dzięki takiemu rozwiązaniu, a co możemy stracić.
Budowa domu szkieletowego. Źródło: budowa ekologiczna
Dom szkieletowy w części powstaje w fabryce więc nie ma znaczenia jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Ekipa specjalistów pracuje cały czas składając poszczególne elementy. Można nawet powiedzieć, że dom składa się zanim my zdążymy podjąć decyzje o jego budowie.
Dom szkieletowy składa się z kilku elementów. Źródło: hass
Tradycyjna budowa domu trwa bardzo długo, przy budowie domu szkieletowego oszczędzamy czas. Zaletą budownictwa szkieletowego jest sposób budowania polegający na montażu poszczególnych elementów za pomocą gwoździ i metalowych łączników. Budynek, oprócz fundamentów, w całości powstaje w technologiach suchych. Jeżeli chodzi o fundamenty, to tu niestety najlepszy jest sposób tradycyjny. Pamiętać należy, że fundamenty stawia się w dodatnich temperaturach. Ściany, dach, elewację można robić o dowolnej porze roku.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawy stoły i krzesła w Sam-Net
Aby zaoszczędzić czas i nerwy najlepiej zatrudnić fachowców, którzy wykonają wszystkie prace. Często przy takim rozwiązaniu można zaoszczędzić trochę pieniędzy i wykorzystać je na dalsze inwestycje. W technologii szkieletowej nie używa się betonu przygotowanego w betoniarkach, wiec i tu możemy zaoszczędzić. Plusem związanym z budową domu szkieletowego jest fakt, że powstaje mało odpadów. To również przekłada się na oszczędności.
Dom szkieletowy. Źródło: hass
Wadą domu szkieletowego jest mała bezwładność cieplna - czyli po włączeniu ogrzewania dom szybko się nagrzewa, ale też jeśli przestaniemy go ogrzewać dość szybko się wychładza. Ponadto budowa takich domu w Polsce jest nadal mało popularna co się z tym wiąże jest mało firm które mogły by od samego do końca zająć się naszym domem.
Zobacz również: Mieszkanie w muszli