Wnętrze w stylu klasycznym

Styl klasyczny można porównać ze stylem pałacowym. Klasyczny dom to duże ogrody dworski styl to powrót do przeszłości. Styl klasyczny charakteryzuje się symetrycznym układem. Nie powinno również zabraknąć ganka, który sprawia że wejście do domu jest bardziej reprezentacyjne. Domy klasyczne najlepiej wyglądają gdy są tynkowane na tradycyjne jasne barwy. Należy pamiętać, że styl klasyczny jest ponadczasowy.

Salon urządzony w stylu klasycznym. Źródło: czas na wnętrze  Salon urządzony w stylu klasycznym. Źródło: czas na wnętrze Zobacz również: Wystrój domu- współczesne trendy.

Styl klasyczny jest ponadczasowy, nie podlega chwilowym modom. Nie musimy się martwić, że nasz dom po roku straci na uroku. Styl klasyczny wywodzi się jeszcze ze starożytności i był doceniany nawet wtedy gdy ekstrawagancja zagościła w miastach. W Polsce w architekturze i wnętrzach popularny jest styl wywodzący się ze szlacheckich dworków. Dominuje w nich harmonia, prostota, oraz umiar i powaga

Aranżacja w stylu klasycznym. Aranżacja w stylu klasycznym.

Żeby odnieść sukces aranżując dom w stylu klasycznym trzeba pamiętać o staranności w doborze dodatków jak i w całej aranżacji. Należy postawić na symetrię i równowagę, pamiętajmy żeby nie przesadzić z ozdobami należy trzymać się zasady im mniej tym lepiej. Zamiast masy różnych bibelotów postawmy na dobrą jakość i dbałość o ładne wykończenie. Warto pamiętać, że w domu w stylu klasycznym powinny być meble drewniane. Ich naturalne piękno sprawi, że wnętrze w naszym odczuciu stanie się cieplejsze.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: znajdziesz w niej m.in. zestawy krzeseł ze stołami

Publikacja: czwartek, 26 lipca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »