Współczesne trendy wystroju kuchni

Trzeba powiedzieć jasno, że kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu. Wymaga więc trafienia w serca jej użytkowników. Współczesne kuchnie mają wiele odsłon. Nie ma znaczenia czy kupujący to wielbiciele wiejskich klimatów, czy fani kosmicznych wypraw. Każdy znajdzie swój styl w zgodzie z panującymi trendami. Jak więc znaleźć kuchnię swoich marzeń i cieszyć się nowoczesnością?

Kuchnia w stylu wiktoriańskim. Źródło: pingier Kuchnia w stylu wiktoriańskim. Źródło: pingier

Dla każdego kupującego hasło „ współczesne” może kojarzyć się zupełnie inaczej. Wszystko zależy od preferencji i gustów. Jednak regułą ponad tym jest skojarzenie współczesności z nowoczesnymi rozwiązaniami, charakteryzującymi się praktycznością i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Desingnerzy zajmujący się meblami kuchennymi inwestują w prostotę i praktyczność oszczędzając miejsce i sprawiając wrażenie jasnych przestronnych pomieszczeń. Połączenie drewna z odbijajacą światło powierzchnią frontów czy blatów powiększa optymalnie nawet maleńkie kuchnie. Do tego stosuje się oczywiście praktyczne rozwiązania szafek, wykorzystanie każdej powierzchni do maksimum przez co meble zajmują wystarczającą część kuchni, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Generalną i obowiązującą zasadą są fronty pozbawione uchwytów bądź z małymi pełniącymi funkcje bardziej estetyczne i dekoracyjne.Ozdobna ma być raczej forma i układ mebli, kolor i faktura. Dużą wagę przykłada się do estetyki i praktycznego wymiaru.Elegancka kolorystyka trafia do najbardziej wyszukanych gustów klientów. Zasada jest prosta, od klasyki po odkrycia kosmiczne. Wszystko ze smakiem i elegancją. Pod hasłem praktyczne kryją się takie rozwiązania jak elektryczny czy sprężynowy system wysuwania szuflad, samoczyszczące prowadnice, zawiasy z systemem domykania czy nawet szafki otwierane przy pomocy czujnika ruchu. Słowem samo otwieranie kryje w sobie nowe rozwiązania ułatwiające korzystanie. Bardzo ważną funkcję we współczesnej kuchni pełni oświetlenie. Mało kto wyobraża sobie swoją wymarzoną kuchnię bez niego. Oświetlenie umieszcza się zwykle pod górnymi szafkami, doświetlając blaty, ale również w cokołach czy szufladach. Dotychczas stosowane systemy zamieniono na dyskretne i energooszczędne oświetlenie LED.

Styl rustykalna. Źródło: weranda Styl rustykalna. Źródło: weranda

Dość często stosuje się połączenie kuchni z jadalnią. Tutaj króluje przede wszystkim prostota i dużo udogodnień takich jak przedłużenie blatu w stół. Zwykle wtedy stosuje się wyższe krzesła barowe, które mogą mieć dowolną stylistykę dopasowaną do formy zabudowy. W nowoczesnych rozwiązaniach dominują ekrany, które otwierają przestrzeń jadalną. Praktyczne systemy organizacji szuflad i szafek to norma a producenci i ich projektanci prześcigają się w udoskonaleniu stosowanych rozwiązań.

Zobacz również: Kuchenka na prąd gaz- zalety i wady.

W zależności od ogólnego wyglądu kuchni stosuje się takie materiały jak drewno, kamienie, okleiny, kasetony, szkło. W klasyce nadal dominują frezowane fronty oraz kolorystyka pełna odcieni brązu i kremu. W dużych kuchniach nie zapomina się o tzw. wyspach ze sprzętem AGD. Funkcjonalność i estetyka to również zlewy z rozdrabniaczami, czy szafki służące do ukrycia pojemników do segregacji śmieci.

Kuchnia w stylu glamour. Źródło: styl i wnętrze Kuchnia w stylu glamour. Źródło: styl i wnętrze

Dopełnieniem nowoczesnej kuchni jest stół i krzesła. Niekoniecznie z tej samej serii. Może to być kontrastowe zderzenie zwłaszcza jeśli kuchnia ma być połączona z jadalnią. Takie rozwiązania oferuje www.salonmeblowy.net.

Kuchnia w stylu wiktoriańskim. Źródło:pingier Kuchnia w stylu wiktoriańskim. Źródło:pingier

Nowoczesne kuchnie to bogate wzornictwo połączone z praktycznymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Wnętrza pełne garów odeszły do lamusa. Teraz kuchnia to eleganckie i przytulne miejsce w naszym domu.

Zapraszamy do naszego sklepu w naszej ofercie znajdziesz zestawy stoły i krzesła

Publikacja: piątek, 27 lipca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »