Dom w stylu francuskim

Styl francuski to łączenie na pozór wykluczających się elementów. Dom wystylizowany na styl francuski jest wytworny, ale nie przesadnie bogaty, ciepły i przytulny, a ponadto jest niezwykle szykowny i elegancki.

Styl francuski.  Źródło: Urządzamy .pl Styl francuski. Źródło: Urządzamy .pl

Styl francuski, bywa również nazywany paryski. Jest on doceniany przez Europejczyków za jego ponadczasowość. Styl francuski charakteryzuje się zamiłowaniem do przeszłości jak i tradycji. Zabytkowe meble zdjęcia rodzinne i masa różnych dodatków sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i pełne harmonii. Zamiłowanie do historii widoczne jest w tym stylu już gołym okiem jednak nie powinno zabraknąć tu dystansu i wyczucia.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net krzesła sosnowe Kuchnia urządzona w stylu paryskim. Źródło: e-mieszkanie.pl Kuchnia urządzona w stylu paryskim. Źródło: e-mieszkanie.pl

Dom w stylu paryskim powinien być przestronny i pełen światła emanującym pozytywną energią. W aranżacji wnętrza nie powinno zabraknąć pastelowych barw na ścianach długich zasłon i delikatnych tkanin jak i mebli, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Meble białe, bielone bądź wyrafinowane sprawią, że dom nabierze lekkości. Nawet zestawienie mebli z różnych epok jest mile widziane w stylizacji domu w stylu francuskim. Jednocześnie, należy powiedzieć, że jedną z dominujących cech tego stylu jest symetria, która przejawia się w równej, parzystej liczbie sprzętów.

Łazienka w stylu francuskim. Źródło: e- Ekskluziff    Łazienka w stylu francuskim. Źródło: e- Ekskluziff

Istotne są także linie. Styl francuski kocha miękkie i opływowe zmysłowe linie takie jak owale, koła, elipsy i klepsydry nawiązujące do kobiecego ciała. Może to być okrągły stolik, zaokrąglona kanapa, wanna o eliptycznej linii, to wszystko nieodzowne elementy tego stylu.

Zobacz stoły: Dom prawdziwie ekologiczny.

Publikacja: poniedziałek, 30 lipca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »