1. Dom w stylu francuskim • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

30

07.2012

Dom w stylu francuskim

Styl francuski to łączenie na pozór wykluczających się elementów. Dom wystylizowany na styl francuski jest wytworny, ale nie przesadnie bogaty, ciepły i przytulny, a ponadto jest niezwykle szykowny i elegancki.

Styl francuski.  Źródło: Urządzamy .pl

Styl francuski. Źródło: Urządzamy .pl

Styl francuski, bywa również nazywany paryski. Jest on doceniany przez Europejczyków za jego ponadczasowość. Styl francuski charakteryzuje się zamiłowaniem do przeszłości jak i tradycji. Zabytkowe meble zdjęcia rodzinne i masa różnych dodatków sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i pełne harmonii. Zamiłowanie do historii widoczne jest w tym stylu już gołym okiem jednak nie powinno zabraknąć tu dystansu i wyczucia.

Kuchnia urządzona w stylu paryskim. Źródło: e-mieszkanie.pl

Kuchnia urządzona w stylu paryskim. Źródło: e-mieszkanie.pl

Dom w stylu paryskim powinien być przestronny i pełen światła emanującym pozytywną energią. W aranżacji wnętrza nie powinno zabraknąć pastelowych barw na ścianach długich zasłon i delikatnych tkanin jak i mebli, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Meble białe, bielone bądź wyrafinowane sprawią, że dom nabierze lekkości. Nawet zestawienie mebli z różnych epok jest mile widziane w stylizacji domu w stylu francuskim. Jednocześnie, należy powiedzieć, że jedną z dominujących cech tego stylu jest symetria, która przejawia się w równej, parzystej liczbie sprzętów.

Łazienka w stylu francuskim. Źródło: e- Ekskluziff

Łazienka w stylu francuskim. Źródło: e- Ekskluziff

Istotne są także linie. Styl francuski kocha miękkie i opływowe zmysłowe linie takie jak owale, koła, elipsy i klepsydry nawiązujące do kobiecego ciała. Może to być okrągły stolik, zaokrąglona kanapa, wanna o eliptycznej linii, to wszystko nieodzowne elementy tego stylu.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »