Egzotyczne mieszkanie

Bambus cechuje się dużą odpornością jest nawet trwalszy od dębu czy klonu. Bambus należy do rodziny traw, jest łatwy w pielęgnacji, a ponadto szybko rośnie ok. 100cm dziennie, a po ścięciu szybko wypuszcza nowe pędy. Jest uważany za najbardziej trwałą i wytrzymałą roślinę, przy tym jest elastyczny i egzotyczny.

Roleta wykonana z bambusa. Źródło: firaneczki.pl Roleta wykonana z bambusa. Źródło: firaneczki.pl

Przygodę z bambusem można zacząć od podłogi która zagwarantuje trwałość, przy tym jest odporna na wilgoć. Jej naturalny kolor słomkowy, jasnozłocisty, jasnobrązowy lub beżowy nada wnętrzu letkości. Zaleta parkietu wykonanego z bambusa jest fakt ze po kilku latach użytkowania można ją odświeżyć za pomocą szlifierki. Do parkietu bambusowego można stosować wszystkie dostępne lakiery, woski i oleje przeznaczone do malowania parkietów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net fotele tapicerowane Podłoga bambusowa.  Źródło: e-floors.pl Podłoga bambusowa. Źródło: e-floors.pl

Okna zdobione roletami wykonanymi z bambusa tworzą ciekawą aranżacje, sprawiając, że wnętrze będzie przytulne. Żeby wszystko miało wspólny mianownik ściany powinny mieć zbliżony kolor. Można również pomalować ściany na zielony czy czekoladowy brąz. Wnętrze stanie się jeszcze bardziej przytulne jak i wesołe.

Meble wykonane z bambusa.  Źródło: e-floors.pl Meble wykonane z bambusa. Źródło: e-floors.pl

Żeby mieszkanie było jeszcze bardziej egzotyczne możemy wyposażyć je w meble, które są wykonane z bambusa. Nieważne czy to będzie akcent czy wypełnimy dom meblami z bambusa. Najważniejsze, aby dom był wygodny i dostosowany do naszych potrzeb. Nawet drobne dodatki potrafią odświeżyć mieszkanie dodając mu egzotycznego charakteru.

Zobacz również:Podłoga ze skóry ekologicznej.

Publikacja: wtorek, 31 lipca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »