Żyj ekologicznie

Żeby zacząć żyć ekologicznie wystarczy wprowadzić parę zmian w niektórych domowych przyzwyczajeniach. Pojęcie Eko zyskało od jakiegoś czasu na popularności, coraz więcej ludzi zmienia swoje przyzwyczajenia i tym samym przyczyniają się do ochrony środowiska.

Większość z nas myśli, że pojedyncze działania nie mają sensu. Nic bardziej mylnego. Nawet najmniejszy akt może przyczynić się do ochrony środowiska. Zaczynając od segregowania śmieci po oszczędność wody i energii.

Zaprzyjaźnij się z naturą. Źródło :ekologia.pl Zaprzyjaźnij się z naturą. Źródło :ekologia.pl

Żeby zacząć segregować odpadki musimy mieć do tego odpowiednie narzędzia. Wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem wiele firm zaczęło produkcję koszów na selektywną zbiórkę odpadków. Nie są już to te same nijakie kosze, które często trzeba było chować po kątach, żeby nie szpeciły mieszkania. Teraz firmy stawiają na funkcjonalność oraz na atrakcyjność produktu. Teraz kosz stanowi ozdobę naszego mieszkania i ułatwia nam zadanie w dbaniu o ekologie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net

Następnym krokiem w byciu eko jest oszczędzanie zasobów naturalnych w tym wody . Szczególnie ważne jest oszczędzanie wody, bo bez niej nie ma życia. Najprostszym i skutecznym działaniem jest zakręcanie kranu podczas szczotkowania zębów bądź używania do tego kubeczka. Pamiętajmy, żeby sprawdzić uszczelki oraz baterie przy umywalce. Nieszczelne powodują dużą utratę wody co również powoduje wyższe rachunki. Jeżeli jest to możliwe używajmy programów które oszczędzają wodę w pralkach i zmywarkach.

Żyj ekologicznie. Źródło :ekologia.pl Żyj ekologicznie. Źródło :ekologia.pl

Żeby być w zgodzie z naturą możemy urządzić nasz dom w stylu eko. Wybierajmy produkty które są wykonane z ekologicznych tworzyw, ponadto zamiast tradycyjnych rolet zamontujmy rolety z bambusu. Postawmy na meble wykonane z drewna, drewno nadaje się do recyklingu. Wybierajmy ekologiczne materiały i tkaniny. Malując mieszkanie wybierajmy farby ze znakiem Eko-label i pamiętajmy ze każdy może sie przyczynić do ratowania Ziemi.

Zobacz również: Zaprzyjaźnij się z naturą i pokochaj meble wykonane z drewna.

Publikacja: środa, 01 sierpnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »