Domowa biblioteczka

W domach lub większych mieszkaniach można sobie pozwolić na małą biblioteczkę. Meble do domowej biblioteczki są nadal nietypowe, ale pamiętajmy, że takie rozwiązanie pomoże uchronić książki przed zniszczeniami jak i umożliwi ich wyeksponowanie.

Biblioteczka w salonie.Źródło: e-mieszkanie.pl Biblioteczka w salonie.Źródło: e-mieszkanie.pl

Należy zaznaczyć, że regał na książki to niemały wydatek, bardziej wyszukany i elegancki to koszt kilkunastu złotych. Niezaprzeczalnie biblioteczka jest bardzo przydatna, oprócz dobrze przechowywanych książek można stawiać na niej inne rzeczy. Do wyboru mamy biblioteczki częściowo zamknięte lub otwarte - wybór ten uzależniony jest od naszych potrzeb.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą fotele tapicerowane

Często przyczyną uszkodzeń książki jest nieodpowiednie jej przechowywanie. Wyeksponowanie książek w biblioteczce dodaje wnętrzu elegancji a ponadto książki będą ochronione przed zniszczeniem. Niestety nie każdy dom ma dodatkowe pomieszczenie na osobną biblioteczkę. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie książek w salonie. Można to zrobić na kilka sposobów. Można postawić półkę która oddziela salon, bądź we wnęce, którą wcześniej przygotujemy. Jedną z częściej stosowanych metod jest ustawienie regału na jednej ze ścian.

Biblioteczka domowa sprawi ze mieszkanie stanie się przytulniejsze.  Źródło: Onet Biblioteczka domowa sprawi ze mieszkanie stanie się przytulniejsze. Źródło: Onet

Aranżując biblioteczkę powinniśmy pamiętać o właściwym oświetleniu. Lampy powinny pasować zarówno do wystroju pokoju, jak i do wyeksponowania domowej biblioteki. Należy zaznaczyć, że tego typu meble znacznie wpływają na wygląd pomieszczenia, w którym się znajduje. Często może być to decydujący akcent w aranżacji wnętrza.

Zobacz również:Jak ograniczyć przenoszenie się dźwięków w domu.

Publikacja: piątek, 03 sierpnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »