Jaki stół do salonu?

Salon we współczesnym domu pełni funkcje reprezentacyjne i biesiadne dlatego jego aranżacja powinna być dopracowana w najmniejszych szczegółach. Wiadomo, że meblem skupiającym największą uwagę jest stół. Rynek meblowy jest bogaty w propozycje, ale jaki będzie odpowiedni?

Zestaw stół i krzesła Z144. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z144. Źródło: Sam-Net

Idealne wymiary.
Przede wszystkim salonowy stół powinien być połączeniem komfortu, wygody, elegancji oraz funkcjonalności. Na pewno musi być perfekcyjny. Jego wybór w dużej mierze zależy od powierzchni do zagospodarowania. Trzeba wziąć pod uwagę minimalną szerokość jaką każdy z zasiadających powinien mieć dla siebie – to mniej więcej 70 cm. Stół musi być odsunięty od ściany czy mebli minimum o 60 cm. Te dane są ważne i warte zapamiętania, by uniknąć niemiłego ścisku zasiadających jak również poobijanych ścian. Dla ułatwienia wystarczy dodać, że cztery osoby potrzebują stołu o wymiarach 90 x 140 cm.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawy stoły i krzesła w Sam-Net

Perfekcyjny materiał.
Wśród ogromnej oferty są stoły szklane, plastikowe, metalowe i drewniane. Przy całym szacunku dla wszystkich najodpowiedniejszym materiałem jest drewno. Nadaje szyku i elegancji. Jest wytrzymałe i miłe w dotyku. Ponadto jest ciepłe wizualnie i rzeczywiście, ten materiał wręcz je zachowuje. Jest symbolem stałości, naturalności i klasyki. Wart dodać, że stoły drewniane są ponadczasowe i pasują do każdego wnętrza. Można je odnawiać a prawidłowa pielęgnacja sprawia, że są prawdziwą ozdobą przez wiele długich lat. Ciekawe propozycje takich stołów można znaleźć na www.salonmeblowy.net.

Zestaw stół i krzesła Z104. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z104. Źródło: Sam-Net

Porywający kształt.
Najbardziej optymalne i wygodne są stoły okrągłe. Nikt nie siedzi na rogu, a każda powierzchnia jest wykorzystana. Prostokątne czy kwadratowe stoły mają swoich zwolenników, jednak decydując się na taki wybór trzeba sprawdzić czy nie ma ostrych kantów, które są niekomfortowe a w przypadku kiedy użytkownikami są małe dzieci – również niebezpieczne.

Zobacz również: Trochę o meblach bukowych

Sekretne szczegóły.
Dobry wybór to przemyślane szczegóły. Przy stole na co dzień mogą zasiadać cztery osoby, ale z okazji urodzin powinien pomieścić np. dziesięć. Nie ma potrzeby, żeby od razu porywać się na ogromny stół, zwłaszcza jeśli salon nie jest pałacowy. Idealnym rozwiązaniem jest stół rozkładany. Kolejną cechą perfekcyjnego stołu jest jego wysokość. Ma ona wiele wspólnego z krzesłami jakie będą przy nim stały. Optymalna wysokość kończy się około 30 cm nad kolanami biesiadujących.

Blaty pokryte dębowym fornirem są o wiele bardziej wytrzymałe i trwalsze.
Dyskretne połączenie.
Stół pokazuje charakter domowników. Musi współgrać z wnętrzem, meblami i dodatkami. Nawet serweta na nim leżąca powinna dyskretnie ozdabiać i zapraszać do niego. Aranżacja całego salonu powinna zaczynać się od stołu, jeśli jest na odwrót koniecznie trzeba wybrać taki, który swoją postacią i wyglądem odświeży wnętrze i tchnie w nie nowe życie.

Zestaw stół i krzesła Z16. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z16. Źródło: Sam-Net

Wszelakie uroczystości, jubileusze, podniosłe chwile wymagają stołu. Przy nim ludzie odbywają ważne rozmowy, rozwiązują problemy, godzą się i spędzają piękne chwile. Każda z tych okazji, mała czy duża wymaga perfekcyjnego stołu.

Zapraszamy do zapoznania sie z nasza aktualną ofertą krzeseł

Publikacja: piątek, 03 sierpnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »