Renowacja mebli drewnianych

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na zakup nowych mebli, a dotychczasowe już nie wyglądają jak przed laty. To jednak nie powód żeby je wyrzucać, wystarczy troszkę pracy, aby nasze stare meble stały się ponownie atrakcyjne.

Zobacz również-Stół S2 bielony- kuchnia w stylu rustykalnym

Żeby nasze meble zmieniły lub odzyskały swój urok trzeba je ponownie odmalować. Zanim przystąpimy do pracy powinniśmy wyposażyć się we właściwe narzędzia. Robiąc listę niezbędnych narzędzi nie zapomnijmy o farbie jak i o papierze ściernym najlepiej o grubości 180 i 220. Przydatne może się też okazać szpachla do drewna oraz płaski pędzel lub wałek.

Renowacja mebli drewnianych. Źródło: domosfera.pl Renowacja mebli drewnianych. Źródło: domosfera.pl

Zanim przystąpimy do malowania mebli powinniśmy oczyścić podłoże ze starej farby. Do takiego zabiegu można użyć papieru ściernego albo preparatu chemicznego który usunie stara farbę. Preparaty do usuwania starych powłok malarskich powodują złuszczanie się wszelkiego rodzaju farb i lakierów, a są obojętne dla drewna. Nie ma wiec obawy ze renowacja skończy się niepowodzeniem. Po zastosowaniu środka do usuwania farb powinniśmy dodatkowo oczyścić mebel za pomocą szczotki do drewna. Jeżeli mebel ma duże ubytki można je wypełnić szpachlą do drewna, a na koniec całość ponownie wygładzić. Ostatnią czynnością jest oczyszczenie mebli z pyłków za pomocą wilgotnej szmatki. Tak przygotowaną powierzchnię możemy zagruntować. Zwiększy to jej przyczepność i ułatwi malowanie.

Malowanie mebli drewnianych najlepiej wykonać za pomocą wałka malarskiego o odpowiedniej długości włosia. Oczywiście wałek należy dobrać do rozmiaru mebla. Do trudno dostępnych miejsc używamy małych pędzelków. Tak wyposażeni możemy zacząć malowanie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: znajdziesz w niej m.in. zestawy krzeseł ze stołami

Publikacja: poniedziałek, 06 sierpnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »