Kuchnia to serce domu

Dobrze urządzona kuchnia ma w sobie funkcjonalność oraz estetykę. Jeżeli pragniemy stworzyć kuchnię o wyjątkowym charakterze powinniśmy kierować się paroma wskazówkami.

Kuchnia w stylu wiejskim. Źródło: limetti.pl Kuchnia w stylu wiejskim. Źródło: limetti.pl

Jeżeli na pierwszym miejscu zależy nam, aby kuchnia był funkcjonalna powinniśmy zaplanować rozmieszczenie sprzętów. Prawidłowe rozmieszczenie sprzętów w znacznym stopniu ułatwi nam pracę przy przygotowywaniu posiłków. W małych pomieszczeniach zamiast dużego stołu postawmy na stolik rozkładany dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy dodatkową przestrzeń. Zamiast krzeseł wyposażmy się w taborety są może mniej wygodnie ale na pewno zajmują mniej miejsca. W mniejszych pomieszczeniach jak i w dużych ważną role odgrywa oświetlenie. W kuchni powinno znajdować się oświetlenia punktowe oraz główne. W taki sposób możemy wyeksponować poszczególne elementy i podkreślić aranżacje.

Kuchnia nowoczesna. Źródło: arch. blog.pl Kuchnia nowoczesna. Źródło: arch. blog.pl Zobacz również: Stoliki kawowe

Najlepiej urządzona kuchnia to taka której będziemy czuć się najlepiej. Nie ma wiec znaczenia czy urządzimy kuchnie w stylu rustykalnym, skandynawskim czy nowoczesnym. Ważne jest, aby nam się podobała a do tego była funkcjonalna. Przy doborze dodatków bądźmy jednak uważni, bo to one najczęściej podkreślają styl kuchni.

Kuchnia w stylu retro. Źródło: smacznie.com.pl Kuchnia w stylu retro. Źródło: smacznie.com.pl

Pamiętajmy, że niezależnie od tego czy jesteśmy mistrzem w swojej kuchni czy raczej wybieramy opcję szybkich dań, dobrze urządzona kuchnia sprawi, że czas spędzony w niej stanie się jeszcze bardziej przyjemny.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net stoły i krzesła

Publikacja: piątek, 10 sierpnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »