Kącik wypoczynkowy

Przeważnie salon to miejsce, gdzie spędzamy wolny czas z rodzina i przyjaciółmi. Najczęściej w salonie oglądamy telewizję, jak i słuchamy ulubionych utworów. Warto wiec urządzić go tak, aby był wygodny i komfortowy dla całej rodziny.

Wygodny i funkcjonalny salon. Źródło: molpi.org Wygodny i funkcjonalny salon. Źródło: molpi.org

Powinniśmy zastanowić się jakim czynnościom oddajemy się najczęściej w salonie. Czy wolimy wolny czas spędzić na oglądaniu starych filmów czy na czytaniu lektur. Weźmy również pod uwagę ilość domowników tak, abyśmy wszyscy mogli w niedzielne popołudnie oddać się swoim zainteresowaniom.

Kupując meble wypoczynkowe zwróćmy uwagę na ich wygodę. Źródło:e-mieszkanie.pl Kupując meble wypoczynkowe zwróćmy uwagę na ich wygodę. Źródło:e-mieszkanie.pl Zapraszamy do zapoznania sie z nasza aktualną ofertą fotele tapicerowane

W każdym salonie, niezależnie od wielkości wnętrza, powinna znajdować się wersalka. Przy zakupie nowej zwrócimy uwagę na jej funkcjonalność, a przede wszystkim na wygodę. Bo to na niej odpoczywamy czy to oglądając filmy czy czytając książki. Powinna być wygodna, ale również dopasowana do wnętrza pokoju. Najczęściej możemy spotkać wersalki o prostych tradycyjnych kształtach. Meble wypoczynkowe powinny być tak usytułowane aby znajdowały się w centralnym punkcie pokoju. Jeżeli mamy większe pole manewru do kompletu wypoczynkowego możemy dokupić pufy, które sprawdza się świetnie w chwili gdy przyjmujemy gości.

Wystrój salonu. Źródło: murator.dom.pl Wystrój salonu. Źródło: murator.dom.pl

Jeżeli w salonie znajduje się dużo drobiazgów, zastanówmy się czy są one niezbędne. Zbyt wiele rzeczy może przytłaczać i tworzyć nieporządek. Jeżeli mamy taka możliwość przenieśmy je do innych pomieszczeń. Uporządkowany i przejrzysty salon będzie dla nas miejscem na relaks. Postarajmy się więc dokładnie przemyśleć, co chcemy pozostawić tak, aby salon był przejrzysty i uporządkowany.

Kącik wypoczynkowy dla ciebie i rodziny. Źródło:urządzamu.pl Kącik wypoczynkowy dla ciebie i rodziny. Źródło:urządzamu.pl

Oświetlenie oczywiście powinno być dostosowane do czynności, jakie będziemy wykonywać ale również jest świetnym pomysłem na wyeksponowanie ważnych dla nas miejsc. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możemy wykreować odpowiedni klimat i atmosferę.

Zobacz również: Jaki stół do salonu.

Publikacja: środa, 15 sierpnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »